Creed III na začátku března v kinech!

Creed 3Nový film z prostředí boxu CREED III se 2. března podívá také do českých kin. Syn Apolla a žák Rockyho si pro návrat do ringu vyhlédl impozantního soupeře!

CREED 3
Premiéra v českých kinech 2.3.2023

Režie: Michael B. Jordan
Hrají: Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors, Phylicia Rashad, Florian Munteanu, Selenis Leyva, Spence Moore II, Tony Bellew a další.

CREED III

Creed v roce 2016 skvěle oživil svět Rockyho, když z původního boxera udělal čistokrevného mentora. Hlavním hrdinou série se stal Adonis Creed, syn zesnulého Rockyho přítele Apolla. Mladý zápasník se potýkal s vlastní sadou problémů a diváci dostali silné charakterní drama s parádními hereckými výkony a vzrušujícími zápasy. Sylvester Stallone byl za vedlejší roli Rockyho nominovaný na Oscara, Michael B. Jordan v roli Adonise utvrdil svůj hvězdný status a režisér Ryan Coogler byl katapultovaný ke hvězdám. O dva roky později přišlo pokračování. S novým režisérem, o něco slabší, ale stále solidní, částečně také díky tomu, že se na scénu vrátil Ivan Drago.

CREED III

Na Creeda III se hodně dlouho čekalo. V zákulisí se zřejmě dost vyvíjela celková podoba filmu a do cesty se postavila také pandemie. Letos v lednu se konečně začalo natáčet a v dubnu bylo hotovo. Původně jsme se filmu měli dočkat už letos v listopadu, ale nakonec bude uvedený 2. března 2023.

Novinku připravil jako režisér sám Michael B. Jordan, pro něhož je film celovečerní prvotinou. Zatím těžko říct, jak si v roli povede, ale vypadá to, že právě autorská kontrola bylo to, co jej k projektu přitáhlo. Jako scenáristé film napsali Zach Baylin, autor chváleného Krále Richarda: Zrození šampiónek, a Keenan Coogler, bratr Ryana Cooglera, který snad během let od bratra něco okoukal. Vše nasvědčuje tomu, že Sylvester Stallone se na novém filmu naprosto žádným způsobem nepodílí.

Fandíme Filmu

Příběh se bude točit samozřejmě okolo Adonise Creeda. Poté, co Adonis Creed ovládl svět boxu, se mu daří jak v kariéře, tak v rodinném životě. Když se po dlouhém trestu ve vězení znovu objeví jeho přítel z dětství a bývalý boxerský zázrak Damian (Jonathan Majors), touží dokázat, že si zaslouží svou šanci v ringu. Konfrontace mezi bývalými přáteli je víc než pouhý zápas. Aby Adonis vyrovnal skóre, musí dát v sázku svou budoucnost a utkat se s Damianem – bojovníkem, který nemá co ztratit..

Krom Jordana se vrací Tessa Thompson jako hrdinova životní partnerka Bianca, Phylicia Rashad jako Adonisova máma, Florian Munteanu jako Viktor Drago a Wood Harris jako trenér Tony „Little Duke“ Evers. Ryan Coogler a Michael B. Jordan patří mezi producenty a za kameru je zodpovědný Kramer Morgenthau. Ten točil už dvojku a tentokrát dostal k dispozici kamery kompatibilní s kiny IMAX, jako vůbec první snímek celé ságy. Čekají nás tak čekat boxerské zápasy ve velkém formátu.

Fandíme Filmu

Podrobnosti o filmech a filmových novinkách najdete na na stránce www.fandimefilmu.cz

CREED III

CREED III