Clarke vs Booker v Manchesteru!

Frazer Clarke vs Rydell BookerBronzový medailista z posledních olympijských her Frazer Clarke má před sebou šestý profesionální duel a di cesty se mu postaví americký veterán Rydell Booker!

25.3.2023 – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Frazer Clarke 🇬🇧🆚🇺🇸 Rydell Booker
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská jedenáctka „‚The Eraser or Big Fraze“ Frazer CLARKE (5-0-0, 4 KO) a americká dvaadvacítka „Rock n‘ Rye“ Rydell BOOKER (27-7-1, 14 KO) se střetnou v osmikolové netitulové bitvě!

Jednatřicetiletý rodák z malého britského města Burton „The Eraser“ Frazer Clarke má na svém kontě nespočet amatérských úspěchů mezi nimiž ten největší je bronzová medaile z posledních olympijských her v japonském Tokiu, kde nestačil pouze na Uzbeka Bakhodira Jalolova.

Následně Clarke podepsal profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem. Jeho zápasy bude vysílat díky exkluzivní smlouvě ve Velké Británii sportovní televize Sky Sports jako například v minulosti duely Anthony Joshuy.

Loni 19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. K druhému duelu kariéry se postavil 30. července a soupeř neměl opět sebemenší šanci.

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski

Argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte byl prakticky jen boxovacím pytlem a bylo jen otázkou času, kdy zápas skončí. Nakonec Bracamonte ještě první kolo přežil, ale ve druhém mu Clarke uštědřil tvrdou levačkou na bradu a šel k zemi. Sice ještě vstal, ale ringový opět John Latham zápas ukončil.

3. září se postavil ke třetímu duelu mezi profíky a soupeřem mu byl neporažený bulharský boxer Pencho Tsvetkov. Duel však dle očekávaní skončil velice brzy a Clarke Bulhara ukončil v prvním kole technickým KO. Následně v listopadu vybodoval v těžkém zápase zkušeného polského bijce Kamila Sokolowskiho.

Frazer Clarke

Naposledy stál mezi šestnácti provazy letos v lednu a jeho soupeřem byl argentinský boxer Kevin Nicolas Espindola. Clarke opět potvrdil roli favorita a Espindolu ničil v každém kole. Argentinský boxer už chtěl zápas ukončit po třetím kole, nakonec jej trenér přemluvil ještě k jednomu kolu a po čtvrtém to stejně zabalil.

Nyní ho tak čeká souboj číslo šest a do cesty se mu postavý už dvaačtyřicetiletý americký veterán a bývalý juniorský mistr světa organizace WBC Rydell Booker. Američan v posledních šesti zápasů vyhrál pouze jediný a je jasné, že do Manchesteru jede vylepšit Clarkovi bilanci. Hlavním duelem večera bude souboj o světový titul WBO v křížové váze Lawrence Okolie vs David Light.

Lawrence Okolie vs David Light