Chochlíková dobyla Thajsko!

Monika ChochlíkováSlovenská válečnice organizace PML Monika Chochlíková dobyla o víkendu slavný thajský stadion Rajadamnern a porazila americkou fighterku Danielle Mariu!

Chochlíková strávila poslední týdny v Thajsku, kde se po zranění a operaci ramene původně připravovala na Mistrovství světa v thajském boxu. Těch se však nakonec kvůli zdravotním problémům nemohla zúčastnit. Nadále však trénovala a dostala také nečekanou nabídku.

Na tuto nabídku reagovala svým typickým přístupem. „Sice jsem na letošních MS nezápasila, ale neusnula jsem na vavřínech. Celou dobu jsem trénovala,“ avizovala před sobotním soubojem.
V profesionálním ringu si v rámci thajského boxu připsala již 21. výhru v řadě. „Mise Thajsko splněna. Rajadamnern jsem pokřtila výhrou a věřím, že ne poslední,“ vzkázala bezprostředně
po vítězství.

Slovence nabídli zápas na ikonickém stadionu Rajadamnern, který byl postaven ještě v polovině 20. století a první zápas se tam konal již na konci roku 1945. Rajadamnern je známý jako nejstarší Muaythai stadion na světě a zápasy se tam konají každý den. „Nejlepší část na tom je ta, že rameno všechno vydrželo, i hřebík. A druhá nejlepší část je, že mě pochválil Buakaw. Tedy vlastně nevím, co z toho je lepší. Jsem prostě v sedmém nebi,“ neskrývala Chochlíková své nadšení, kterým se podělila s fanoušky na sociální síti.

Monika Chochlíková

Tuto nečekanou příležitost označila za obrovskou čest. Přesto, stadion Rajadamnern dýchá slavnou historií a pro bojovníky je obrovským zážitkem. „Děkuji organizaci RWS za příležitost ukázat se na nejstarším thajském stadionu. Je to pro mě obrovská čest,“ dodala. Monika Chochlíková dobyla slavný stadion, kde měly ženy zakázané bojovat.

Pouze ve vybraných dnech tam ale má své turnaje také prestižní organizace Rajadamnern World Series (RWS), která má přísnější pravidla než jiné místní ligy. A právě z RWS přišla pro Chochlíkovou nabídka na souboj s Američankou Danielle Marie, která už dlouhých 6 let žije a trénuje v Thajsku. A navíc se pohybuje ve vyšší váhové kategorii.

Toto vítězství je pro jednu z hlavních hvězd organizace PML a československého thaiboxu rovněž důležitou psychickou vzpruhou po těžkých měsících po zranění. Světovou šampionku, vítězku Světových her a držitelku mnoha titulů čeká ve druhé polovině roku již tradičně plný program. Nejblíže se představí za pár týdnů na třetích Evropských hrách, které se konají od 21. června v
Krakově a Malopolsku.

Monika Chochlíková