Charr vs Browne již tuto sobotu v Dubaji!

Manuel Charr vs Lucas BrowneBývalí světoví šampióni těžké váhy Manuel Charr a Lucas Browne se střetnou již tuto sobotu na galavečeru v Dubaji. Zápas je vypsán na 12 kol!

17.12.2022 – The Space Sports, Dubaj
Těžká váha
Manuel Charr 🇸🇾🆚🇦🇺 Lucas Browne

Syrská jednička a světová 79. „Diamond Boy“ Manuel CHARR (33-4-0, 19 KO) a australská jednička a světová třicítka „Big Daddy“ Lucas BROWNE (31-3-0, 27 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o blíže nespecikovaný titul!

Osmatřicetiletý Manuel Charr získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s Donem Kingem promotérem povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Do ringu se Charr vrátil až loni v květnu, kdy ve druhém kole knockoutoval ve druhém kole amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza a naposledy Charr boxoval letos 28. května, když v německém Hamburku knockoutoval ve třetím kole domácího Němce Nikolu Milačiče.

Manuel Charr vs Lucas Browne

Nyní ho čeká druhý letošní duel a do cesty se mu postaví třiačtyřicetiletý boxer a bývalý světový šampión Lucas Browne. Světový titul získal už v roce 2016, když dokázal v desátém kole ukončit Ruslana Chagaeva. Pás však také ani jednou neobhajoval, kvůli problémům s dopingem.

Od té doby Browne několikrát bojoval o menší tituly a nejvíce se blýskl letos v červnu, když v prvním kole knockoutoval novozélandskou vycházející hvězdu Juniora Fa. Následně se měl o standardní světový titul WBA utkat s Danielem Duboisem, ale nebyl nepochopitelně schválen britskou boxerskou asociací BBBofC pro svůj věk a rozdílný výkon.

Manuel Charr vs Lucas Browne