Česká výprava přivezla 2 bronzové medaile!

Filip Horváth a Kelvin SoquessaFilip Horváth a Kelvin Soquessa vybojovali na velice silně obsazeném turnaji , který je součástí série World Boxing Cup bronzovou medaili!

World Boxing Cup GB OPEN je novou událostí v mezinárodním boxerském kalendáři, je součástí série World Boxing Cup, nově vzniklé mezinárodní federace WORLD BOXING. World Boxing Cup v Sheffieldu byl prvním turnajem v roce 2024 a nabídl utkání v sedmi mužských a šesti ženských váhových kategoriích. V těchto váhových kategoriích se bude boxovat i olympijský turnaj na OH v Paříži 2024.

Mezinárodního turnaje v Sheffieldu se zúčastnilo přes devadesát boxerů z těchto šestnácti zemí: Anglie, Wales, Německo, Finsko, Gambie, Francouzská Polynésie, Panama, Nizozemsko, Norsko, Švédsko, Skotsko, Antigua a Barbuda, Dánsko, Nigérie, Mongolsko a Česká republika. Česká výprava pod vedením reprezentačních trenérů Michala Soukupa a Štěpána Horvátha do Sheffieldu odcestovala v této sestavě: Lenka Bernardová (60 kg), Filip Horváth (51 kg), Erik Suchý (63,5 kg), Kelvin Soquessa (71 kg) a Jindřich Janečka (80 kg).

Štěpán Horváth a Rudolf Kraj

Na této významné mezinárodní boxerské události Českou republiku reprezentoval i zkušený mezinárodní rozhodčí s nejvyšší možnou kvalifikací Tomáš Šmíd. Turnaj odstartoval vyřazovacími zápasy ve středu 17. ledna a v ringu se představili dva čeští reprezentanti. Jako první z našich do ringu nastoupila ve váhové kategorii do 60 kg Lenka Bernardová proti reprezentantce Německa Felicitas Ganglbauerové. Bohužel česká reprezentantka na svou soupeřku nestačila a překvapivě, nicméně zaslouženě prohrála 0:5 na body.

Kelvin Soquessa (71 kg) měl za soupeře Jamese Delana z Holandska, náš boxer v pohledném a technickém zápase zvítězil 3:1 na body a postoupil do další turnajové fáze. Druhý den do ringu nastoupili čtyři čeští reprezentanti. Ve váze do 51 kg nestačil v semifinále Filip Horváth na Němce Salaha Ibrahimova. Ve velice pohledném zápase boxovaném ve vysokém tempu český reprezentant prohrál 0:5 na body a domů si odvezl cenné zkušenosti a bronzovou medaili. Jindřich Janečka (80 kg) nastoupil proti domácímu reprezentantovi Anglie Ramtinu Musahovi. Ve svižně boxovaném utkání plném tvrdých výměn zvítězil reprezentant Anglie, když po vyrovnaném prvním kole převzal od druhého kola iniciativu a poslal Janečku do počítání a ve třetím kole po druhém počítání ringový rozhodčí ukončil zápas verdiktem RSC.

Filip Horváth a Kelvin Soquessa
Flag of Czech Republic round icon, badge or button. Czech national symbol. Template design, vector illustration.

Českému reprezentantovi Eriku Suchému los postavil do cesty ve váhové kategorii do 63,5 kg domácího borce z Anglie Joe Tyerse. V pěkném, technickém a vyrovnaném utkání bohužel zvítězil nakonec na body 4:1 anglický reprezentant. Jako poslední z našich nastoupil Kelvin Soquessa (71 kg) proti reprezentantovi Švédska Kevinu Scottovi. V nádherném zápase a po výborném výkonu zvítězil český reprezentant i ve svém druhém utkání na body. Těsné, ale zasloužené vítězství 3:2 rozhodlo o tom, že postoupil do semifinále.

V semifinálovém souboji nastoupil Soquessa proti reprezentantovi Anglie, stříbrnému medailistovi z ME 2022 v Arménii Lewisi Richardsonovi. V utkání, které se boxovalo ve vysokém tempu nakonec zvítězil zaslouženě anglický reprezentant, který postoupil do finále. Kelvin Soquessa vybojoval po obrovské bitvě krásnou bronzovou medaili.

Kelvin Soquessa

Filip Horváth