Cecilia Braekhus se vrací do ringu!

Cecilia BraekhusHistoricky první nesporná královna v profesionálním boxu Cecilia Braekhus se již tuto sobotu vrací mezi šestnáct provazů na galavečeru v Kalifornii!

Jednačtyřicetiletá rodačka z Kolumbie žijící v Norsku „First Lady! Cecilia Braekhus (36-2-0, 9 KO) se vrací necelé dvouleté pauze zpět do ringu a na galavečeru ve Spojených státech vyzve v šestikolové bitvě Marisu Joanu Portillo (19-15-3, 4 KO) z Argentiny. Zápas by to měl být pro bývalou královnu velterové váhy snadný.

Braekhus získala první světové tituly již v roce 2009 a o pět let později jako první žena v profesionálním boxu sjednotila všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBC, WBO a IBF, když tehdy jasně vybodovala chorvatskou boxerku Ivanu Habazin.

Cecilia Braekhus

Všechny pásy držela až do srpna 2020, kdy se střetla s Američankou Jessicou McCaskill. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale americká vyzývatelka byla v zápase lepší a těsně vyhrála na body. Pro Braekhus to byla první porážka kariéry.

Loni v březnu se konala odveta a McCaskill už jasně dominovala a vyhrála jednoznačně na body. od té doby Braekhus v ringu nestála a vrací se až nyní a půjde o zápas na rozjezd a pokud předvede očekávaný výkon, tak ji zcela jistě uvidíme ještě o tituly bojovat. Zároveň to pro ni bude debut v lehké váze.

Cecilia Braekhus