Catterall vs Linares o titul WBA!

Jack Catterall vs Jorge Linares Již zítra večer se na galavečeru v Liverpoolu střetnou o Interkontinentální titul super lehké váhy Jack Catterall a bývalý světový šampión lehké váhy Jorge Linares! Video z vážení v článku!

21.10.2023 – Echo Arena, Liverpool, VB
Super lehká váha
Jack Catterall 🇬🇧🆚🇻🇪 Jorge Linares
Přímý přenos na DAZN!

Britská dvojka a světová patnáctka „el Gato“ Jack CATTERALL (27-1-0, 13 KO) a dvojka Venezuely a světová stovka „El Nino de Oro Golden Boy“ Jorge LINARES (47-8-0, 29 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul organizace WBA!

Vážení
Jack Catterall: 63,5 kg
vs Jorge Linares: 63,5 kg

Třicetiletý britský boxer Jack Catterall se v loňském roce po 26ti výhrách v řadě proboxoval k titulovému souboji a vyzval tehdejšího nesporného šampióna super lehké váhy Joshe Taylora (19-1-0, 13 KO). Duel byl neskutečně vyrovnaný celých dvanáct kol a rozhodčí následně rozhodli o výhře Taylora a Catterall poprvé v kariéře poznal hořkost porážky.

Mezi šestnáct provazů se vrátil až letos v květnu, když vyzval na galavečeru v Manchesteru o uvolněný Interkontinentální titul WBA Darragha Foleye (22-5-1, 10 KO). Catterall potvrdil roli favorita a Foleye s naprostým přehledem vybodoval. Zítra ho čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví bývalý světový šampión lehké váhy Jorge Linares.

Osmatřicetiletý Venezuelan byl světovým šampiónem lehké váhy od roku 2014 až do roku 2018. Následně přešel do super lehké váhy, kde ho přivítal technickým KO v desátém kole Vasyl Lomachenko. Linares tak poznal sílu vyšší divize a v roce 2021 zkusil opět získat titul v lehké váze, jenže Devin Haney byl nad jeho síly a prohrál na body.

V loňském roce se dvakrát představil na galavečerech v Rusku, ale v obou případech odcházel z ringu jako poražený. Nejprve ho porazil Zaur Abdullaev a naposledy v prosinci také Zhora Hamazaryan. Linares má nyní na kontě 3 porážky v řadě a zítra to bude mít v ringu hodně těžké. Přímý přenos bude zajišťovat DAZN!

Jack Catterall vs Jorge Linares