Broner vs Figueroa o stříbrný titul WBC!

Adrien BronerBývalý světový šampión Adrien Broner se již příští sobotu v americkém Hollywoodu utká o stříbrný titul WBC v lehké váze. Jeho soupeřem bude Omar Figueroa!

Třiatřicetiletý americký boxer „The Problem“ Adrien Broner (34-4-1, 24 KO) v minulosti držel světové tituly v super pérové, lehké, v super lehké a velterové váze. Stejně tak jako sportovních úspěchů má také problémy se zákony.

V roce 2016 dostal 30 dní „na tvrdo“ za pohrdání soudem, když na soudní řízení dorazil s tříhodinovém zpoždění a ještě pod vlivem alkoholu, poté co byl obviněn za napadení jiného muže na bowlingu. Následně byl v prosinci 2019 usvědčen ze sexuálního obtěžování v nočním klubu, ke kterému došlo v červnu 2018 a vyfasoval pokutu ve výši 830 tisíc dolarů a také měl povinně docházet na semináře o sexuálním násilí. V srpnu 2020 strávit týden ve vězení za řízení pod vlivem alkoholu..

Adrien Broner vs Omar Figueroa

V ringu stál naposledy loni v únoru, když se vrátil po dvouleté pauze. Utkal se s portorickým boxerem Jovanie Santiagem, kterého přetlačil na body. Od té doby v ringu nestála a vrací se až nyní a do cesty se mu postaví dvaatřicetiletý krajan Omar Figueroa.

Ten za poslední tři roky odboxoval pouze jeden duel, když jej loni v květnu v šestém kolem ukončil americký bijec Abel Ramos. Pro Figueroau to byla druhá prohra v řadě a zároveň i druhé prohra kariéry. Nyní to ale bude mít opět velmi těžké, protože Broner je velkým favoritem a očekává se jasná výhra ve prospěch bývalého šampióna. Vítěz zároveň získá stříbrný pás organizace WBC.

Adrien Broner