Briedis definitivně přechází do těžké váhy!

Mairis BriedisLotyšská jednička a bývalý světový šampión křížové váhy Mairis Briedis definitivně přechází do nejtěžší váhové kategorie ve které bude debutovat 29. října na galavečeru v australském Brisbane!

Sedmatřicetiletý lotyšský boxer Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO) získal světový titul organizace WBC v křížové váze v dubnu 2017 na galavečeru v německém Dortmundu, kde zaskočil favorita duelu Marco Hucka a jasně ho vybodoval 118:109, 117:110 a 116:111.

Pás následně v září téhož roku obhájil, když dokázal přeboxovat kubánského boxera Mike Pereze. V lednu 2018 se na domácím galavečeru v Rize utkal s Ukrajincem Oleksandrem Usykem. Duel byl velmi vyrovnaný, ale nakonec z toho byla první porážka profesionální kariéry.

Mairis Briedis vs Oleksandr Usyk

Světový titul znova získal v červnu 2019, když ve třetím kole ukončil polské bijce Krzysztofa Glowackiho a získal pás WBO. Nicméně byl to zápas, ve kterém polského boxera několikrát zasáhl nedovolenými údery a organizace WBO následně nařídila odvetu. Tu nakonec Briedis odmítl a organizace mu pás odebrala.

O rok později se stal opět světovým šampiónem, tentokrát organizace IBF, když přetlačil na body Kubánce Yuniela Dorticose. Pás loni obhájil výhrou nad rodákem z Kazachstánu boxujícím za Německo Arturem Mannem. Letos v červenci pás obhajoval podruhé, ale tvrdě narazil, když jej neporažený Australan Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO) vybodoval.

Mairis Briedis

Nyní chce otevřít novou kapitolu a v sedmatřiceti letech okusí těžkou váhu. Jeho soupeřem bude neporažený třiadvacetiletý domácí australský bijec Justis Huni (6-0-0, 4 KO). Huni dokázal vyhrát mezi amatéry juniorské mistrovství světa v Petrohradu v roce 2016 a na seniorském mistrovství světa v roce 2019 v Jekatěrinburgu bral bronz.

 Justis Huni