Bivol nerozumí verdiktu WBC, že nemůže bojovat o titul!

Dmitry BivolDmitry Bivol má velký zájem čelit ve sjednocující bitvě šampionovi organizací WBC, WBO a IBF Arturovi Beterbievovi. WBC však jasně řekla, že duel kvůli sankcím na Rusko neposvětí!

Prezident WBC Mauricio Sulaiman dal jasně najevo, že jeho organizace neschválí boj mezi Beterbievem a Bivolem, protože Bivol je Rus narozený v Kyrgyzstánu. Beterbievovi by samozřejmě v boji nikdo nebránil, ale neboxovalo by se o pás WBC. Beterbiev totiž má i kanadské občanství a v Kanadě také žije, proto má od WBC výjimku.

To se samozřejmě nelíbí Bivolovi, který na celé nařízení kouká ze sportovní stránky věci a chtěl by samozřejmě jako šampión organizace WBA bojovat ve sjednocující bitvě o všechny světové tituly v divizi. Ruský boxer nechce pochopit, proč WBC brání sportovním úspěchům.

Dmitry Bivol

„Tohle není prostě fér a nerozumím tomu. Jak někdo vlastně může říct, si sice mistr světa, ale si z jiné země než my chceme, tak o světový titul boxovat nebudeš. Poctivě trénuji, připravuji se a potom nesmím boxovat“. Říká rozhořčeně Bivol.

„Můj sen a snem každého boxera je sjednotit všechny pásy v divizi a být nejlepší na světě. Myslím, že pro to dělám maximum a tomuto sportu jsem obětoval celý život. Pak se prostě jedna ze čtyř organizací rozhodne, že já o titul boxovat nebudu. To fakt není fér“. Dodává neporažený šampión polotěžké váhy.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez