Bivol a Ramirez se nedohodli a bude se konat dražba!

Dmitry Bivol vs Gilberto RamirezKdy a kde se bude konat titulová bitva v polotěžké váze o pás WBA Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez rozhodne dražba. Obě strany se nedokázali domluvit a příští týden se bude konat výběrové řízení!

Jednatřicetiletý rodák z Kyrgyzstánu Dmitry Bivol (20-0-0, 11 KO) a jeho tým požádali organizaci WBA o dobrovolnou obhajobu a o schválení jako soupeře rodáka z Ghany Jushuu Buatsiho (16-0-0, 13 KO). Organizace WBA požadavek zamítla a naopak nařídila duel s bývalým šampiónem super střední váhy Gilbertem Ramirezem (44-0-0, 30 KO).

Tábory obou týmů dostali od organizace celý měsíc, aby se od 11. července do 10. srpna dohodli na podmínkách duelu. Nicméně k žádné dohodě nedošlo a WBA tak nařídila výběrové řízení, které je naplánované na neděli 21. srpna.

Dmitry Bivol

Dražby se může zúčastnit kdokoliv a minimální částka příhozu je stanovena na 400 tisíc amerických dolarů. Vítězná suma bude rozdělena v poměru 75% pro Bivola a 25% pro Ramireze. Dá se očekávat, že vítězná promotérská skupina bude mít následně 60-90 dní na uspořádání zápasu.

Dmitry Bivol získal světový titul organizace WBA v listopadu 2017, když v prvním kole ukončil australského boxera Trenta Broadhursta. Pás následně úspěšně pětkrát obhájil a v roce 2021 konečně boxoval o plnohodnotný titul WBA super. Britského soupeře Craiga Richardse přetlačil na body a pás byl jeho.

Dmitry Bivol

Na konci loňského roku titul poprvé obhájil, když ruském galavečeru v Jekatěrinburgu vybodoval Rusa Umara Salamova. Naposledy stál v ringu letos v květnu, když dokázal na body porazit mexickou legendu Saula Alvareze a připsat si největší zářez kariéry. Nyní se mu postaví další legendární boxer z Mexika, jednatřicetiletý „Zurdo“ Gilberto Ramirez.

Gilberto Ramirez

Ramirez v minulosti držel světový titul organizace WBO v super střední váze, který naposledy obhajoval před čtyřmi lety, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body amerického vyzývatele
Jesse Harta. Poté přešel do polotěžké váhy, kde ovládl všechny čtyři dosavadní zápasy a nyní ho tak čeká šance získat světový titul v druhé váhové kategorii.