Billy Joe Saunders začal přípravu!

Saul Alvarez vs Billy Joe SaundersBývalý šampión střední a super střední váhy Billy Joe Saunders se vrátil do přípravy. Naposledy boxoval loni v květnu, kdy ho Saul Alvarez připravil ve sjednocující bitvě o pás WBO!

Třiatřicetiletý britský boxer „Superb“ Billy Joe Saunders (30-1-0, 14 KO) získal světový titul organizace WBO ve střední váze již v roce 2015, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body irského boxera Andy Lee. Následně pás třikrát obhájil a v roce 2018 přešel do super střední váhy.

V té získal světový titul WBO v květnu 2019, když jasně vybodoval Srba Shefata Isufiho. Ještě tentýž rok pás poprvé obhájil, když dokázal v jedenáctém kole knockoutovat Marcela Estebana
Cocerese z Argentiny. O rok později v prosinci 2020 pás obhajoval podruhé s krajanem Martinem Murrayem. Saunders jasně dominoval a vyhrál jednoznačně na body.

Billy Joe Saunders

Loni v v květnu se postavil ke sjednocující bitvě se Saulem „Canelem“ Alvarezem, který měl v té době v držení pásy WBA a WBC. Saunders však v zápase jasně ztrácel a Alavarez jej zničil v osmi kolech. Pro btitského boxera to byla teprve první profesionální porážka a od té doby v ringu nestál.

Nyní se však Saunders vrací do přípravy. „Chodím teď do posilovny a na tréninky dvakrát denně. Váha mi už klesá a cítím, že jsem každý den v lepší a lepší kondici.  Pokud půjde vše podle plánu a nebude mě limitovat žádné zranění, mohl bych se vrátit do ringu na konci letošního roku nebo na začátku toho příštího“. Řekl bývalý světový šampión dvou váhových kategorií.

Billy Joe Saunders