Beterbiev vs Smith až v lednu!

Artur Beterbiev vs Callum SmithSvětový šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev musel ze zdravotních důvodů odložit obhajobu. Souboj s Callumem Smithem se nakonec uskuteční 13. ledna v Kanadě!

13.1.2024 – Centre Videotron, Quebec City, Kanada
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🇨🇦🆚🇬🇧 Callum Smith
Přímý přenos na Sky Sports

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (19-0-0, 19 KO) a britská jednička a světová trojka „Mundo“ Callum SMITH (29-1-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBC, WBO a IBF!

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev dokázal 28. ledna na galavečeru v Londýně vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem, když v osmi kolech porazil britského boxera Anthonyho Yarde (23-3-0, 22 KO) a obhájil světové tituly WBC, WBO a IBF.

Ve druhé polovině srpna bude muset čelit povinnému vyzývateli za organizaci WBC, kterým je třiatřicetiletý bývalý světový šampión super střední váhy „Mundo“ Callum Smith. Britský boxer byl světovým šampiónem super střední váhy od roku 2018 až do prosince 2020, kde se střetl s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem, který jej jasně vybodoval. Pro Smitha to byl zároveň poslední zápas v super střední váze a přesunul se do polotěžké váhy.

Artur Beterbiev vs Callum Smith

V té debutoval v září 2021, když už ve druhém kole ukončil Gilberta Castilla Riveru z Dominikánské republiky. Loni byl určen organizací WBC do eliminačního duelu, ve kterém se v srpnu utkal s francouzským válečníkem Mathieu Bauderliquem. Smith duel jasně ovládl a Francouze knockoutoval ve čtvrtém kole.

Původně se měl duel konat 19. srpna, ale Beterbiev musel podstoupit operaci a zápas byl pozastaven. Nyní promotéři oznámili, že místo konání zůstává stejné a nový datum titulového zápasu je 13. ledna.

Artur Beterbiev vs Callum Smith