Beterbiev vs Bivol v červnu!

Artur Beterbiev a Dmitry BivolPromotéři Eddie Hearn a Turki Alalshikh potvrdili, že sjednocující duel v polotěžké váze mezi šampiónem WBC, WBO a IBF Arturem Beterbievem a šampiónem WBA a IBO Dmitry Bivolem se bude konat 1. června!

Investoři ze Saúdské Arábie v čele s Turki Alalshikhem chtěli sjednocující duel v polotěžké váze a taky, že si ho nakonec uspořádají letos v červnu na dalším připravovaném galavečeru v Rijádu. Osmatřicetiletý Artur Beterbiev (20-0-0, 20 KO) drží tituly WBC, WBO a IBF a na druhé straně třiatřicetiletý Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) má v držení pásy WBA super a IBO.

Bivol už na konci loňského roku prozradil, že finanční podmínky pro tento duel jsou schválený a smlouvu již podepsal. Letos se sešli Alalshikhem také manažer Beterbieva Marc Ramsey a promotér Bob Arum. Nyní je už jasné, že byla nalezena shoda a Beterbiev nabídku také přijmul.

Bivol drží hlavní titul WBA od roku 2021, kdy porazil v Manchesteru Craiga Richardse. Loni v prosinci přidal také pás menší organizace IBO, když v Rijádu zdemoloval Lyndona Arthura. Beterbiev získal nejprve v roce 2017 výhrou nad Enricem Koellingem pás IBF, o dva roky později přidal také pás WBC, když porazil v ostře sledované bitvě Oleksandra Gvozdyka a před dvěma lety přidal také pás WBO, když na galavečeru v New Yorku zničil ve dvou kolech Joe Smitha. Beterbiev naposledy pás obhájil minulý měsíc, když v sedmém kole ukončil Calluma Smitha.

Saúdskoarabští šejkové pro letošní rok oznámili již oficiálně dva galavečery. 8. března nás čekají souboje Anthony Joshua vs Francis Ngannou nebo Zhilei Zhang vs Joseph Parker. Následně 18. května budou pořádat sjednocující bitvu těžkých vah Tyson Fury vs Oleksandr Usyk a poté 1. června také sjednocující bitvu polotěžké váhy Beterbiev vs Bivol.

Knockout Chaos

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk