Beterbiev vs Bivol 1. června v Rijádu!

Artur Beterbiev vs Dmitry BivolPlánovaný galavečer v Rijádu vyvrcholí 1. června sjednocující bitvou v polotěžké váze. V ringu se střetnou neporažení ruští šampióni Artur Beterbiev a Dmitry Bivol!

1.6.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇷🇺 Dmitry Bivol
Přímý přenos na DAZN

Neporažená kanadská a světová jednička Artur BETERBIEV (20-0-0, 20 KO) a neporažená ruská jednička a světová dvojka Dmitry BIVOL (22-0-0, 11 KO) se utkají na galavečeru v Rijádu ve sjednocující bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Devětatřicetiletý rodák z Dagestánu boxující za Kanadu Artur Beterbiev předváděl skvělé výkony už jako amatér, když dokázal vyhrát dvakrát Mistrovství Evropy a jednou také mistrovství světa. Mezi profesionály vstoupil v roce 2013 a o rok později už začal vyhrávat mezinárodní tituly. V roce 2017 získal světový titul IBF, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga.

O dva roky později se střetl v ostře sledované sjednocující bitvě s šampiónem WBC Oleksandrem Gvozdykem. Ačkoliv Beterbiev duelu tahal za kratší konec, tak nakonec Ukrajince v desátém kole rozebral a ukončil. V červnu 2022 získal také světový titul WBO, když už ve druhém kole vyprovodil amerického šampióna Joe Smitha. Loni pásy obhájil vítězstvím nad Angličanem Anthony Yardem a naposledy letos v lednu ukončil v sedmém kole dalšího britského boxera Calluma Smitha.

Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol

Nyní má před sebou další sjednocující bitvu a do cesty se mu postaví jeden z nejtěžších soupeřů kariéry, kterým není nikdo jiný než jeho o 6 let mladší krajan a šampión zbylých organizací WBA a IBO Dmitry Bivol. Neporažený rodák z Kyrgyzstánu získal standardní pás WBA v roce 2017 výhrou nad Australanem Trentem Broadhurstem. V květnu 2021 získal konečně plnohodnotný titul polotěžké váhy, když v těžkém duelu vybodoval Angličana Craiga Richardse. ještě tentýž rok pás obhájil výhrou nad krajanem Umarem Salamovem.

V roce 2022 obhajoval titul dvakrát a do cesty se mu postavili boxerské legendy Saul Alvarez a Gilberto Ramirez. Bivol oba duely zvládl skvěle, když nejprve v květnu s naprostým přehledem vybodoval Canela a následně v listopadu také Ramireze. V loňském roce stihl pouze jednu obhajobu, když na konci roku úplně jasně přeboxoval šampióna menší organizace IBO Lyndona Arthura a získal i jeho titul.

Na galavečeru v Rijádu se můžeme těšit také na souboj o světový titul WBA v pérové váze Raymond Ford vs Nick Ball nebo těžké váhy Filip Hrgovič vs Daniel Dubois nebo Zhilei Zhang vs Deontay Wilder. Celý galavečer bude na v České republice streamovat za dodatečný poplatek k již aktivnímu pravidelnému předplatnému. DAZN. Samostatný stream galavečera nebude v ČR nabízet.


Warren vs Hearn

FRANK WARREN 🔥 5 vs 5 🔥 EDDIE HEARN
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇺🇸 Deontay Wilder

Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇭🇷 Filip Hrgovič
Nick Ball 🇬🇧🆚🇺🇸 Raymond Ford
Hamzah Sheeraz 🇬🇧🆚🇺🇸 Austin Williams
Willy Hutchinson 🇬🇧🆚🇬🇧 Craig Richards

Warren vs Hearn