Benn jasně vybodoval Dobsona!

Conor Benn vs Peter DobsonNeporažený britský boxer Conor Benn dokázal na sobotním galavečeru v Las Vegas jasně vybodovat Petera Dobsona. Video ze zápasu v článku!

3.2.2024 – Chelsea Ballroom, Las Vegas, USA
Velterová váha
Conor Benn 🇬🇧🆚🇺🇸 Peter Dobson
Tim Cheatham 119:109
David Sutherland 118:110
Steve Weisfeld 118:110

Sedmadvacetiletý britský boxer „The Destroyer“ Conor Benn (23-0-0, 14 KO) se vrátil mezi šestnáct provazů loni v září po nucené skoro rok a půl dlouhé pauze zapříčiněnou problémy s dopingem. Mexického soupeře Rodolfo Orozco dokázal na galavečeru v Orlandu jasně přeboxovat na body 96:94 a 2x 99:91.

Letošní rok odstartoval uplynulou sobotu v Las Vegas a jeho soupeřem byl do té doby neporažený třiatřicetiletý rodák z Bronxu Peter Dobson (16-1-0, 9 KO). Američan dokázal před osmi lety získat americký titul WBC, ale od té doby o tituly neboxoval. V ringu stál naposledy v červnu 2022, kdy v osmi kolech udolal Argentince Rodriga Damiana Coriu.

Conor Benn v zápase jasně dominoval a ačkoliv dával spoustu tvrdých a přesných úderů, tak Američan držel. Nicméně Dobson také několikrát favoritovy zavařil a ukázal, že se nebojí. Když chtěl Benn vyvynout velký tlak s cílem dostat Dobsona k zemi, tak Američan vždy nějakým tvrdým kontrem Brita zastavil. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém všichni sudí viděli jako jednoznačného vítěze boxera z Essexu.