Baláž jen remízoval, ale titul obhájil! Bude odveta?

Patrik Baláž vs Milan GanoškaFantastickou kulisu měl společný event Patron Boxing a Fusion Fight League pod názvem The Ring 10. V brněnském Boby Centru si přišel na své každý milovník postojových disciplín. Viděli jsme jak brutální KO tak překvapivé remízy!

Ráz celému eventu dali Mikro Prokeš s Mikem Juříkem. Prvně jmenovaný domácí borec vyhrál hladce 3-0 na body, jeho soupeř mu ale nedal absolutně nic zadarmo. Ve chvíli, kdy mířil na druhou i třetí pauzu, to vypadalo, že zápas zabalí. Nezabalil. A zabojoval!

Další knockoutový triumf zapsal domácí miláček Jan Polák (6-0, 6 KO). S gruzínským čahounem Valeri Gojiashvilim se chvíli přetahoval, chvíli hledal cestu, jak na něj. Nakonec ji ale našel a našlapaná aréna bouřila, když trenér hostujícího boxera nakonec hodil ve třetím kole do ringu ručník.

Kulise neubrala ani následná kickboxerská štípačka mezi vítězným 17letým „Italským hřebcem“ Filippem Marchesinim a o tři roky starším českobudějovickým Michaelem Pakižem. Tři kola tvrdé bitvy, ve které oba nechali maximum a po které bude poraženého pár dní pořádně bolet levé stehno.

Zdeněk Marel byl prvním, kdo se na The Ring 10 představil z pozice náhradníka. Nezklamal. Opět ukázal svoji buldočí povahu, přidal také boxerské dovednosti. Na domácího Patrika Fialu to ale nestačilo. Zástupce Brněnské Boxárny předvedl možná nejlepší výkon profesionální kariéry a v závěru čtvrtého kola ukončil demolici mosteckého bijce ringový. Dle subjektivního pohledu naprosto správně, v rohu poraženého ale měli pochopitelně výrazně odlišný názor.

Až chirurgicky přesný výkon předvedl Ukrajinec Timur Didiajev. Zástupce pražského TKBC domácího Tomáše Němečka rozebral. Od chvíle, kdy jej chytil levým hákem, dominoval až děsivě chladným způsobem. A zápas v druhém kole ukončil svojí pravačkou.

Milan Procházka

Na konci roku v Bratislavě v očekávaném souboji s Máriem Zábojníkem tvrdě narazil. Doma, před svými fanoušky, kamarády a také rodinou ale začal Milan Procházka psát další vítěznou sérii. Zaza Amiridze hodně rychle pochopil, že ani třetí výlet do České republiky mu triumf a slávu nezajistí a v pauze mezi prvním a druhým kolem souboj odpískal. Procházka se tak může chystat na očekávanou bitvu o Brno s Pavlem Albrechtem, kterou ale za měsíc uvidí Ústí nad Labem.

Celé dva dny působil Viliam Tankó extrémně sebevědomě a poklidně. Dokonce se v košili nechal i tejpovat. Ovšem Konstantine Jangavadze, poslední do party Gruzínců, potvrdil papírové předpoklady. Kromě toho, že byl výrazně větší než slovenská hvězda, tak také uměl boxovat.

Viliam Tankó

Slovenský poslanec tak ve svém čtvrtém profesionálním duelu kariéry konečně dostal zkoušku, kterou potřeboval. Tvrdou, šestikolovou, kdy se soupeře nechce jen zúčastnit, ale také uspět. Respektive má zbraně pro to, uspět. Tankó sice nakonec vyhrál, poprvé ale šel všechna kola. A přitom tak pospíchal: „Ještě jednu otázku a pak musím jít. Omlouvám se, ale vypadá to, že manželka bude brzo rodit.“

„Zlato, jedu za tebou!“ dodal následně za aplausu haly ještě do kamery a vyrazil směr Slovensko. A my mu přejeme, aby vše dopadlo nejlépe, jak má. A rodina Tankóvých se rozroste o první dítko.

Ale zpět do Brna. Dvojice Erik Breit – Roman Kučera žádné osobní myšlenky v ringu neměla. A jejich šlágr dle pravidel thajského boxu nabídl devět minut špičkového sportovního výkonu od obou. Bitvu nakonec pro sebe v očích bodových rozhodl prvně jmenovaný především „loktovou show“ v posledním kole.

Tomáš Bezvoda vs Aleš Makovec

Nečekané drama se zrodilo v následném boxerském klání mezi favorizovaným Tomášem Bezvodou a Alešem Makovcem. Ten šel do zápasu také z pozice náhradníka, ovšem s vizí, že chce šokovat celou boxerskou obec v Česku a na Slovensku. A hle, ono se mu to povedlo, byť nakonec ne i výsledkem.

Výkon předvedl rodák z Tábora skvělý. Jen v prvním kole se nechal zatlačit do provazů a sypat do sebe obávané Bezvodovy bomby. Jenže většinu pochytal do krytu a od druhého kola začal daleko více pracovat. A ve chvíli, kdy si v závěru tohoto dějství o jeho čelo zlomil favorit kůstky v pravé ruce, začala válka. Znojemský bijec předvedl obrovskou bojovnost, jeho rival pak pod rukami Pavla Polakoviče obrovský progres. Výsledek? Remíza po šesti kolech.

Vlastně od poloviny prvního kola bylo naopak zřejmé, že smírem neskončí hlavní předzápas večera. Showman Jan „Yuri“ Juříček poslal dalšího z náhradníků – Bernard Plavce – už v prvním kole do počítání. Ten se sice do souboje vrátil, ale ve třetím si došel po další chybičce v obraně pro drtivé K.O. Z ringu naštěstí odešel po svých a jen s velkým osobním zklamáním (nemá k němu důvod, předvedl kvalitní výkon), o vítězi stále neporaženého Juříčka ale nebylo pochyb.

Patrik Baláž vs Milan Ganoška

Pochybnosti vzbudil výsledek hlavního zápasu večera. Deset kol o titul v super velterové váze mezi šampionem Patrikem Balážem a vyzývatelem Milanem Ganoškou nabídl špičkový evropský box. Po vyrovnané první polovině z deseti vypsaných kol to ale vypadalo, že iniciativu převzal obhájce titulu. Navíc Ganoška čtyřikrát chyboval, když mu vypadl po úderu soupeře chránič zubů, a přišel za to v sedmém a desátém kole o bod. A zdálo se, že tím i případný úspěch. Ale…

První z bodových viděl souboj i tak remízově 95-95. Druhý viděl vyhrát Ganošku v poměru 97-92. A třetí Baláže 98-91. Výsledek? Remíza. A pás tak dál zůstává v držení Baláže. Oba se hned v ringu domluvili na odvetě, která by měla být v zájmu i promotérů a ČUBP. Uvidíme, zda na ni dojde. A zda v této váze. Přece jen, fakt, že Baláž podvážil o 1,8 kilo v titulové bitvě, jasně naznačuje, že do super velteru prostě nepatří.

Jak tento příběh dopadne, se teprve uvidí, domácí profesionální boxerská sezona je ale tímto oficiálně otevřena.

VÝSLEDKY – THE RING 10
Velterová váha, box, 4×3 minuty
MIRKO PROKEŠ vs Mike Juřík
3:0 na body

Super velterová váha, box 6×3 minuty
JAN POLÁK vs Valeri Gojiashvili
3. kolo TKO

Váha do 71 kg, K-1, 3×3 minuty
FILIPPO MARCHESINI vs Michael Pakiž
3-0 na body

Super střední váha, box, 6×3 minuty
Zdeněk Marek vs PATRIK FIALA
4. kolo TKO

Váha do 71 kg, K-1, 3×3 minuty
Tomáš Němeček vs TIMUR DIDIAJEV
2. kolo TKO

Super velterová váha, box 4×3 minuty
MILAN PROCHÁZKA vs Zaza Amiridze
1. kolo RTD

Velterová váha, box, 4×3 minuty
VILIAM TANKÓ vs Konstantine Jangavadze
3-0 na body

Váha do 65 kg, muay thai, 3×3 minuty
ERIK BREIT vs Roman Kučera
3-0 na body

Catchweight do 81 kg, box, 6×3 minuty
Aleš Makovec vs Tomáš Bezvoda
REMÍZA

Catchweight do 83 kg, muay thai
JAN JUŘÍČEK vs Bernard Plavec
2. kolo KO

Super velterová váha, box, 10×3 minuty titul
Patrik Baláž vs Milan Ganoška
REMÍZA