Arsen Goulamirian obhájil titul WBA!

Arsen Goulamirian vs Aleksei EgorovÚřadující šampión křížové váhy Arsen Goulamirian jasně vybodoval ruského bijce a obhájil světový titul WBA super křížové váze! Aleksei Egorov si tak připisuje první porážku!

19.11.2022 – La Palestre, Le Cannet, Francie
křížová váha
Arsen Goulamirian 🇦🇲🇫🇷🆚🇷🇺 Aleksei Egorov
117:111 – 116:112 – 116:12

Pětatřicetiletý rodák z Arménie Arsen Goulamirian (27-0-0, 18 KO) získal uvolněný světový titul WBA super po odchodu Oleksandra Usyka do těžké váhy, když v listopadu 2019 knockoutoval ve čtvrtém kole australského veterána Kane Wattse. Již o necelé dva měsíce později pás poprvé obhájil, když v devátém kole ukončil Moldavce Constantina Bejenara.

Následovala dlouhá pauza zapříčiněna zraněním a poté i covidem a Goulamirian se tak včera vrátil na domácím galavečeru v Le Cannet mezi šestnáct provazů ke druhé obhajobě pásu po necelých třech letech. Do cesty se mu postavil ruský vyzývatel Aleksei Egorov (11-1-0, 7 KO)

Arsen Goulamirian vs Aleksei Egorov

Zápas začal aktivněji ruský boxer, který dokázal s šampiónem lehce otřást. Jenže Rus postupem zápasu fyzicky odcházel a Goulamirian boxoval chytře a hodně technicky. Nicméně Egorov byl stále nebezpečný svými tvrdými údery, které mu vynesli zisk některých kol. V posledních kolech byl rozdíl v kondici už jasně znatelný a Goulamirian dokráček k jasnému bodovému vítězství.

Arsen Goulamirian vs Aleksei Egorov