Andy Ruiz v problémech!

Andy Ruiz vs Luis OrtizBývalý světový šampión těžké váhy Andy Ruiz nestál v ringu skoro dva roky. Nyní se přidaly osobní problémy a obvinění z napadení bývalé partnerky!

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampion těžké váhy „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) získal v roce 2019 tituly WBA, WBO, IBF a IBO, když tehdy překvapivě přeboxoval z pozice náhradníka tehdejšího šampióna Anthonyho Joshuu, kterého celkem čtyřikrát posadil na zadek. V následné odvetě, která se konala na konci téhož roku přišlo vystřízlivění a Joshua jej s přehledem vybodoval.

Od té doby odboxoval s rok a půl dlouhými pauzami jen dva zápasy, když v roce 2021 vybodoval Chrise Arreolu a v září 2022 kubánského „King Konga“ Luise Ortize. Poté už v ringu nestál a za chvilku to budou již dva roky. Když se očekávala zpráva o návratu do ringu, tak přišel šok. Ruiz měl napadat a vyhrožovat své bývalé přítelkyni s kterou má dvě děti.

Podle obvinění se měl Ruiz dopustit na své bývalé partnerce Julii Lemus fyzického násilí, donutit ji k sexuálnímu styku a také na její hlavu mířil puškou AK-47. Bývalému šampionovi je k ní zakázáno se přiblížit na 100 metrů, dále mu bylo zakázáno držet zbraně a bylo mu také nařízeno absolvování 12ti týdenní kurzu sebeovládání. Se svými dětmi se může vidět pouze pod dohledem a jsou plně svěřené do péče bývalé partnerky.

Andy Ruiz