Alycia Baumgardner dopovala!

Alycia BaumgardnerKrálovna super pérové váhy Alycia Baumgardner měla po duelu s Christinou Linardatou pozitivní antidopingovou kontrolu a s největší pravděpodobností příjde o všech 5 titulů!

Devětadvacetiletá americká šampiónka „The Bomb“ Alycia Baumgardner (15-1-0, 7 KO) měla pozitivní nález během náhodné antidopingové kontroly, která proběhla v rámci jejího posledního duelu v Detroitu, kde 15. července jasně vybodovala rodačku z Dominikánské republiky Christinu Linardatou a obhájila světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO v super pérové váze.

Nyní se bude celá situace prošetřovat, ale dá se očekávat, že pokud se nález potvrdí, tak Baumgardner příjde o všechny světové tituly a bude ji čekat 6-12 měsíců dlouhá stopka. Je to už druhý případ v krátkém čase. Na začátku srpna neprošel antidopingovou kontrolou také britský boxer Dillian Whyte a na posledních chvíli byla zrušena odveta s Anthonym Joshuou.

Například pětatřicetiletý jihoafrický boxer Zolani Tete (30-4-0, 23 KO) v loňském roce knockoutoval v londýnském Wembley Jasona Cunninghama a získal Mezinárodní tituly WBO a IBF. Následně neprošel antidopingovou kontrolou, která odhalila v jeho těle drogy a vyfasoval přísný čtyřletý zákaz, který se v jeho letech prakticky rovná konci kariéry.

Alycia Baumgardner vs Christina Linardatou 2