Alfred Kqira vs Lukáš Dekýš!

Lukáš Dekýš vs Alfred KqiraČeská jednička napříč vahami Lukáš Dekýš má před sebou další výzvu. 26. prosince vyzve ve Švýcarsku Alfreda Kqiru!

26.12.2023 – Kursaal, Berne, Švýcarsko
velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇨🇭🇽🇰 Alfred Kqira

Neporažená česká jednička a světová #54 Lukáš DEKÝŠ (11-0-0, 4 KO) a švýcarská jednička a světová #230 „El Chapo“ Alfred KQIRA (9-1-0, 2 KO) se utkají v osmikolové netitulové bitvě na galavečeru ve Švýcarsku!

Neporažený sedmadvacetiletý český boxer a jednička napříč vahami Lukáš Dekýš (11-0-0, 4 KO)  dokázal v loňském roce získat dva Mezinárodní polské tituly, když v super velterové váze porazil Damiana Kiwiora a následně také ve velterové váze Michala Lesniaka.

V letošním roce v titulových výhrách pokračoval, když získal také dva Mezinárodní české tituly. Nejprve v lednu ovládl bitvu ve střední váze se velmi zkušeným Anatoli Hunanyanem a v poté v květnu ve velterové váze vybodoval Ukrajince Volodymyra Hordiienka.

Lukáš Dekýš vs Dimas Garateguy

 

Na začátku října se postavil k největší výzvě a to o Euroasijský titul organizace WBC ve velterové váze a jeho soupeřem byl rodák z Arhentiny boxující za Španělsko Dimas Agustin Garateguy (8-6-0, 2 KO). Ze zápasu se stala naprosto jednoznačná záležitost. Dekýš postupně svého soupeře rozebíral a v sedmém kole jej po tvrdém spodku poslal do počítání.

Nyní dostal nabídku ze Švýcarska a střetne se v osmikolové bitvě s rodákem z Kosova boxujícím za Švýcarsko Alfredem Kqirou. Pro Kqiru to bude jednoznačně nejtěžší zápas kariéry, protože nemá ani zdaleka takové zkušenosti jako český boxer a nestál v žádném zápase delším jak 6 kol. Dekýš je tak obrovským favoritem a očekává se, že svou roli v ringu také potvrdí.

Lukáš Dekýš vs Alfred Kqira