Akpejiori: Na Usyka agresivita stačit nebude!

Oleksandr Usyk a Raphael AkpejioriNeporažený nigerijský boxer Raphael Akpejiori byl sparing partnerem Oleksandra Usyka nebo Deontaye Wildera a myslí si, že na Usyka agresivita Joshuy stačit nebude!

Jednatřicetiletý Nigerijec Raphael Akpejiori (14-0-0, 13 KO) byl jedním ze sparingpartnerů Oleksandra Usyka v přípravě na odvetu s Anthony Joshuou. V minulosti byl také v kempu bývalého světového šampióna Deontaye Wildera. Podle jeho slov opět vyhraje Usyk, který si snadno poradí s agresivním stylem Joshuy.

„Mám přes dva metry a mám silné údery a to byl asi jeden z důvodů, proč mě typově vybrali do kempu Oleksandra Usyka. Odspároval jsem s ním asi čtyřicet kol a hned jsem poznal proč je šampión. Na konci prvního kola si uvědomíte, že rozdá snad sto úderů a dalších jedenáct kol nepolevil. Je neskutečné jakou má výdrž“ Říká 203cm vysoký Nigerijec.

 Raphael Akpejiori

„Při srovnání s Deontayem Wilderem můžu říct, že údery Usyka neměli takovou razanci, ale ta jeho rychlost a frekvence přesných úderů je prostě neskutečná až zničující. Neboxoval jsem s nikým, kdo má v těžké váze takhle rychlý styl boxu“. Pokračuje Akpejiori.

A dodává „Když se na Usyka podíváte, tak na první pohled vypadá trošku menší a na první dojem si řeknete, že do těžké váhy úplně nepatří. Jenže ve chvíli, kdy vleze do ringu, tak už vám tank malý nepřijde a než se rozkoukáte schytáte tři čtyři údery. Nevím jestli agrese a útočný styl je receptem na Usyka. On mapuje každý úder, každý pohyb a svou rychlostí váš agresivní způsob boxu zašlape do země a vám zbyde tak deset procent fyzické kondice. Opravdu není snadné s ním boxovat a proto si myslím, že opět vyhraje“.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2