Ajagba obhájil pás WBC!

Efe Ajagba vs Zhan KossobutskiyNigerijský šampión Efe Ajagba dokázal ba galavečeru v Texasu přeboxovat ve vyrovnané bitvě italského bijce Guida Vianella a obhájil stříbrný pás WBC! Video ze zápasu v článku!

13.4.2024 – American Bank Center, Texas, USA
Těžká váha
Efe Ajagba 🇳🇬🆚🇮🇹 Guido Vianello
Wilfredo Esperon 96-94
David Sutherland 96-94
Nathaniel Cantu 94:96

Devětadvacetiletý Efe Ajagba (20-1-0, 14 KO) získal stříbrný titul WBC loni v srpnu, když ve čtyřech kolech vyprovodil Kazacha Zhana Kossobutskiye. Následně v listopadu titul obhájil, když ve stejném kole ukončil také australského boxera Josepha Goodalla.

Včera jej čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil stejně starý italský boxer Guido Vianello (12-2-1, 10 KO). Ital začal zápas mnohem nebezpečněji a Ajagbovi připravil několik momentů, ve kterých byl blízko ukončení. Vianello se však rychle vystřílel a Ajagba od čtvrtého kola přebral otěže, ale i jemu brzy docházeli síly.

Konec zápasu opět patřil Italovi a duel nakonec došel až do bodového rozuzlení a rozhodčí neměli zrovna lehký úkol. Nakonec se dva přiklonili na stranu úřadujícího šampióna, který tak obhajuje stříbrný titul WBC.