WBC

WBC - WORLD BOXING COUNCIL

WBC – WORLD BOXING COUNCIL

WBC byla organizace původně zavedena jedenácti zeměmi: Spojenými Státy, Argentinou, Spojenými Královstvími, Francií, Mexikem, Filipínami, Panamou, Chile, Peru, Venezuelo, Brazílií a Puerto Ricem.
Zástupci všech zemí se 14. Února 1963 sešli na pozvání mexického prezidenta Adolfa Lópeze Mateose a vytvořili mezinárodní boxerskou organizaci, která měla řídit expanzi boxu. WBC se později rozrostla do celého světa a nynější pásy obsahují celkem 161 světových zemí. V roce 2005 se Jackie Nava stala první ženskou držitelkou světového šampionátu WBC v super bantamové váhové kategorii.
WBC je uznávána od IBHOF (Mezinárodní boxerská síň slávy)

Prvním držitele pásu WBC se stal 8.12.1962 Emile Griffith ve veltrové váze, když porazil v 9. kole Technickým KO Jorge Jose Fernandeze.
Prvním držitel pásu v těžké váze byl legendární Joe Frazier, který ho získal výhrou nad Jimmy Ellisem 16.2.1970.
Aktuálním šampiónem těžké váhy této organizace je Deontay Wilder, který ho získal 17.1.2015 výhrou nad Bermanem Stivernem.

Pás měli v držení také např. George Foreman, Muhammad Ali, Larry Holmes, Mike Tyson, Evander Holyfield, Lennox Lewis, Hasim Rahman nebo samozřejmě Vitali Klitschko, který ukončil kariéru v roce 2013 a právě poté byl uvolněn jeho pás, o který se utkali zmiňovaní Stiverne a Arreola.
Vitali Klitschko se stal po ukončení kariéry čestným šampiónem této organizace, což znamená, že pokud by se rozhodl vrátit do ringu, tak by okamžitě nastoupil proti aktuálnímu šampiónovi!

Oficiální stránky: www.wbcboxing.com
Aktuální žebříček WBC