Česká Paraboxerská asociace

 

K linkum 868x504 100

Česká Paraboxerská Asociace byla zaregistrovaná Ministerstvem vnitra ČR dne 20.5.2013. Jedná se o organizaci, která sdružuje a zároveň připravuje boxery na vozíku, resp. všechny hendikepované zájemce o parabox, jak se boxu na vozíku v Česku říká. Box na vozíku je u nás zcela nový druh sportu, který přizpůsobuje pravidla olympijského boxu lidem na vozíku. CPA vznikla za účelem rozšíření sportovní základny pro hendikepované sportovce a je jednou z prvních oficiálních organizací tohoto typu ve světě. Chceme otevřít dveře vozíčkářům k dalšímu sportu, který si navíc dělá ambice, aby byl zařazen mezi paralympijské sporty. Ve světě je tento druh sportu stále populárnější a díky celosvětovému rozšiřování členské základny se vedou vážné diskuze o zařazení boxu na vozíku na seznamu paralympijských sportů.
Česká paraboxerská asociace vznikla díky lidem, resp. třem ženám, které se boxu a dalším sportům dlouhá léta profesionálně samy věnují a jsou v nich úspěšné.

VZNIK CPA
Jeho zakladatelkami jsou:
Terezie Krejbychová (prezidentka CPA), kondiční a box trenérka, která má dlouholetou zkušenost s tréninkem vozíčkářů a podílela se i na přípravě paralympijského sportovce.
Eva Líšková, bývalá reprezentační trenérka ženského boxu, dlouholetá úspěšná bojovnice (je držitelkou pásu a titulu Mistryně světa WKF v thajském boxu).
Vlaďka Malíková, několikanásobná Mistryně ČR v boxu a svěřenkyně Evy Líškové.

VEDENÍ CPA
Terezie Krejbychová – prezidentka a jednatelka CPA

Daniel Landa – viceprezident CPA
Štěpán Hyka – tajemník CPA

Ověřeno MonsterInsights