Zpátky v čase: Glowacki vs Huck

Marco Huck vs Krzysztof GlowackiDnes se podíváme na zápas v křížové váze z roku 2015, kdy se o titul WBO střetli Krzysztof Glowacki a Marco Huck. Zápas ve kterém polský bijec šokoval nejen Hucka, ale i svět. Video z celého zápasu i highlight v článku!

Byl to souboj, ve kterém byl jednoznačným favoritem německý „kapitán“ Marco Huck a mělo jít o pohodlnou obhajobu pásu WBO, který měl v držení od roku 2009.

Zápas začal ale aktivněji polský „Glowka“, který v první polovině zápasu byl jistější na nohách. Avšak v pátém kole se začal boj obracet a v 6. kole poslal Huck svého soka tvrdou levačkou do počítání a vypadalo to, že Němec už zápas brzy ukončí.

Zápas byl sice následně v režii tehdejšího úřadujícího šampióna, ale své výhody nedokázal Huck využít a začal boxovat na jistotu než aby Poláka dokončil. To se mu však stalo osudným v jedenáctém kole.

Glowacki kombinací levá – pravá posadil poprvé v kariéře Hucka na zadek a po následném počítání ho bez milosti u provazu doslova popravil. Zápas tak skončil velmi nečekaným knockoutem který všechny šokoval.

Polský boxer tak vystřelil mezi elitu kde se drží dodnes. Glowacki je je ve světovém žebříčku na třetím místě a v polském na prvním. Huckovi aktuálně patří 29. pozice ve světě a druhá v Německu.


14.8.2015 – Prudential Center, Newark, USA
Křížová váha – Souboj o titul WBO
Krzysztof Glowacki vs Marco Huck

CELÝ ZÁPAS


HIGHLIGHT