Zítra: Sergey Kovalev vs Tervel Pulev!

Sergey Kovalev vs Tervel PulevRuský bijec Sergey Kovalev se po více jak dvou letech vrací mezi šestnáct provazů. Zítra v noci vyzve neporaženého bulharského boxera Tervela Puleva!

Devětatřicetiletý bývalý ruský šampión „Krusher“ Sergey Kovalev (34-4-1, 29 KO) měl loni v lednu bojovat o Interkontinentální titul organizace WBO v polotěžké váze s neporaženou uzbeckou jedničkou Bektemirem Melikuzievem (8-1-0, 6 KO).

Jenže ruský boxer neprošel antidopingovou kontrolou na syntetický testosteron. To následně potvrdil také druhý vzorek a zápas byl zrušen. Kovalev přišel o nemalé peníze, neboť měl zaručený výdělek 2,5 miliónů dolarů, tedy více jak 53 milionů kč.

Kovalev následně prošel šesti náhodnými antidopingovými testy VADA a vždy byl negativní a v květnu tak dostal zelenou k návratu mezi šestnáct provazů. Nyní se bývalý trojnásobný šampión do ringu konečně vrací, ale bude to mít hodně těžké.

Sergey Kovalev vs Tervel Pulev

Jeho soupeřem měla být neporažená čínská jednička, třiatřicetiletý „Cold Blood“ Fanlong Meng (17-0-0, 10 KO), kterému aktuálně patří sedmnáctá pozice ve světovém žebříčku. Jenže Meng na poslední chvíli ze zápasu odstoupil a nahradí jej hodně zajímavé jméno, Tervel Pulev. Zápas se bude konat v kalifornském Inglewoodu a je vypsán na 10 kol.

Neporažený bulharský bijec je bratrem známějšího Kubrata Puleva, který také bude na galavečeru boxovat. Devětatřicetiletý Tervel Pulev (16-0-0, 13 KO) naposledy boxoval loni v lednu, kdy v Tanzanii ukončil v devátém kole Namibijce Vikapita Merora.