Získá český samuraj Jiří Procházka titul v UFC?

Glover Teixeira vs Jiří ProcházkaDen českého MMA je tu. Český samuraj Jiří Procházka bude dnes bojovat v nejprestižnější MMA organizaci světa UFC o titul polotěžké váhy s brazilský válečníkem Gloverem Teixeirou!

DNES – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Polotěžká váha (TITUL)
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka
Přímý přenos na Premier Sport v rámci O2 Sport!

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Jiří Procházka

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy v září 2020, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese. Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira ve druhém kole uškrtil.

UFC 275

Pro Teixeiru bude český zápasník první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem s kurzem 1,44. Na brazilského šampióna je vypsán kurz 2,79. Jak si vsadíte vy? Dokáže se český samuraj zapsat do dějin MMA?


Mallpay Proboxing