Zeugeho čeká první obhajoba v Březnu. V tom samém měsíci by měl být v ringu i Helenius!

Tyrone ZeugeSauerland Event vyslali informaci do světa, že jejich svěřenec a mistr světa organizace WBA v super střední váze, Tyrone Zeuge (19-0-1, 11 KO) bude obhajovat svůj pás 18.3.2016.

Zeugeho cesta k titulu byla trošku náročnější, ale nakonec se podařila. V prvním zápase o titul WBA se utkal s jeho majitelem, Giovannim De Carolisem (24-7-1, 12 KO), který skončil remízou. Odveta tak na sebe nenechala dlouho čekat a Zeuge ji zvládl na výbornou. V další vyrovnané bitvě se mu podařilo v posledním kole De Carolise knockoutovat a ukrást mu tak titul mistra světa. Rodáka z Berlína, který je pod trenérským křídlem Juergena Braehmera (48-3-0, 35 KO), tak čeká v březnu první obhajoba jeho mistrovského pásu. Kdo však bude jeho dalším soupeřem ještě není známo.

I „Severská Noční Můra“ Robert Helenius (24-1-0, 15 KO) hlásí expresní návrat mezi šestnáct provazů. Obrovitý Fin si naposledy velice rychle poradil s argentinským boxerem Gonzalem Omarem Basilem (68-12-0, 31 KO), kterého zdolal technickým knockoutem v prvním kole a po porážce s Johannem Duhaupasem (34-4-0, 21 KO), tak nabírá opět směr k velkým soubojům. Jak prozradil jeho manažer Mark Sundman, nyní jedná se třemi světovými promotéry ohledně velkého zápasu, který by se měl uskutečnit v březnu roku 2017.

Robert Helenius vs Beka Lobjanidze

Otázkou tak vlastně zůstává, kdo bude tím velkým soupeřem Roberta Helenia a kde se souboj uskuteční. Protože podle finských medií si Helenius odnesl za expresní výhru 120.000 euro, ale fanoušci byly velmi zklamaní jeho soupeřem. Finský obr sice předvedl demoliční výkon, ale Basile zrovna nevypadal, že by chtěl v ringu setrvat nějak dlouho. Fanoušci tak právem nadávají, že Basile vzdal příliš brzy a otázkou je, jestli tak někdo ve Finsku má chuť na další blamáž.