Záznam: Vasil Ducár v Rusku padl na body, ale s Alekseiem Egorovem svedl vyrovnanou bitvu!

Aktuální světová dvaačtyřicítka Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO) opět ukázal, že má na to bojovat s absolutní špičkou. Se světovou sedmnáctkou Alekseiem Egorovem (11-0-0, 7 KO) padl po vyrovnaném souboji na body.

Třicetiletý rodák ze Znojma opět dokázal, že má na to se měřit s absolutní špičkou křížové váhy. V souboji s o dva roky mladším Egorovem předvedl hodně slušný výkon a opět tomu chyběl pomyslný malý krůček, aby si Vasil Ducár odvážel z ruské Kazaně důležité vítězství. Přitom český válečník měl šanci duel v pátém kole ukončit, ale nezdařilo se. Aktuální světová sedmnáctka a ruská trojka si to zkušeně pohlídala a naopak v posledních dvou kolech to byl právě ruský boxer, který tlačil a snažil se vyrovnaný boj strhnout na svoji stranu. To se Egorovovi nakonec povedlo a tak mohl slavit vítězství na body v poměru 2x 97-94 a 99-92.

„Tak už jsem doma… zápas s ruským šampionem WBA jsem po 10-ti kolech prohrál na body. Hodnotit výkon mi nepřísluší, ale můj subjektivní pocit je smíšený- negativní dojmy z prohry kompenzuje vědomí toho, že jsem byl opět jen kousek od obrovského úspěchu a to že se opravdu můžu měřit s těmi nejlepšími na světě. Děkuji všem za podporu a zprávy a že vás bylo hodně! A pokud můžu o něco poprosit já vás… buďte v těchto nelehkých časech soudržní s ostatními, nepropadejte panice a buďte zodpovědní…“ – Napsal na svůj facebook sám Ducár, který se zřejmě definitivně rozhodl pro box (v minulosti střídal více bojových sportů), což by rozhodně mohla být správná cesta k naprosté světové špičce. Vasilovi děkujeme za perfektní reprezentaci českých barev na poli profesionálního boxu a pevně věříme, že příští bitva bude již vítězná.