Zápas Wilder vs. Fury pravděpodobně v květnu v Las Vegas!

Už od 1.12.2018 a vyhlášení remízové verdiktu každého fanouška zajímá, kdy se tito obři střetnou opět v ringu. Nyní, na začátku roku 2019, konečně začínají jednání mít reálné obrysy a to i díky organizaci WBC, která duel vypsala jako povinný.

Nikdo nevěřil 206 centimetrů vysokému chasníkovi z Wilmslow. Každý nad ním po aférách s drogami a alkoholem zlomil hůl. Jenže samozvaný „Gipsy King“ ukázal, že má vůli a srdce šampiona. Ze dna se vystřelil opět na vrchol a s šampionem WBC, Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO), předvedli famózní podívanou. Dle mnohých vyhrál právě britský obr. Nyní zde po dlouhých vyjednáváních máme reálné obrysy jejich dohody o odvetě, za které nejspíše vděčíme právě organizaci WBC, jenž na oba borce malinko zatlačila.

„Zřejmě se boj uskuteční v květnu. Místo? Asi Las Vegas, kde se neplatí daně.“ – s úsměvem sobě vlastním odpovídal Wilder na otázku novinářů. Své si k tomu řekl i promotér Tysona Furyho (27-0-1, 19 KO), Frank Warren. „Neustále jednáme. Z obou stran je vůle uskutečnit tento souboj. Pro Tysona je to nejlukrativnější zápas. Dokonce finančně zajímavější než duel s Anthonym Joshuou. I se to snadněji organizuje, než duel s Joshuou, protože v našem případě chtějí obě strany, aby se duel uskutečnil. Pro tento zápas je nejlukrativnější Amerika, i když bych moc chtěl, aby duel proběhl na britské půdě. Zatím to vypadá, že duel bude na přelomu dubna a května.“ – Nejspíše se tak dočkáme celkem brzké odvety.