Zápas Wilder vs. Fury 2 půjde do dražby?

Na světě se snad nenajde fanoušek boxu, který by si nechal ujít odvetu těchto dvou obrů. První setkání bylo takřka dech beroucí a skončilo remízou. Vše tak nasvědčovalo okamžité odvetě. Což dnes organizace WBC jen potvrdila.

Organiazce WBC totiž dnes přišla s rozuzlením celé situace a její šampion, Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), určitě vstoupí po druhé do ringu s „Gipsy Kingem“ Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Pokud se Wilder s Furym nedomluví na všech okolnostech smlouvy, tak přijde na řadu dražba. Oba tábory mají čas do 5.2.2019. Což by pro britskou stranu a Tysona Furyho znamenalo dělení výdělku dražby 60 ku 40 ve prospěch šampiona WBC. Což by také mohl být celkem problém s ohledem na to, že po Joshuovi chce minimální dělení 50 na 50.

Celkem zajímavá je i situace ohledně povinných vyzývatelů. Dominic Breazeale (20-1-0, 18 KO) je povinnou obhajobou pro aktuálního šampiona Wildera. Ovšem na svoji šanci čeká už více, jak rok. V prosinci si sice odboxoval zahřívací duel s Carlosem Negronem, bohužel asi nečekal, že bitva dvou titánů skončí smírně. Stejně je na tom prakticky i Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO), který teda má více možností, než Breazeale (Anthonyho Joshuu), ale také už více jak dva roky nahání „Bronzového Bombarďáka“. Každopádně bude hodně zajímavé sledovat celou situaci, jak se oba tábory rychle dohodnou a kam budou směřovat kroky Dominica Breazeala, popřípadě Dillina Whyta.