Zápas Teixeira vs Procházka přesunut do USA!

Glover Teixeira vs Jiří ProcházkaGlover Teixeira ztratil výhodu domácího prostředí. Galavečer UFC 274 se přesouvá s brazilského Ria do Spojených států. Pás bude také obhajovat Charles Oliveira proti Justinovi Gaethjemu!

7.5.2022 – Las Vegas, USA
UFC 274
Polotěžká váha
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka

Českým fanouškům MMA přišla před několika dny jednoznačně nejočekávanější zpráva s oznámením o titulovém duelu českého bijce. Jiří Procházka jako historicky první český bojovník bude bojovat o titul organizace UFC.

7. května se měl podle původních zpráv v brazilském Riu utkat o titul Gloverem Teixeirou. Nyní přišla ještě lepší zpráva. Zápas se bude konat ve Spojených státech a úřadující šampión tak přišel o velkou výhodu domácího prostředí, což samozřejmě hraje do karet Procházkovi.

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Jiří Procházka

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy loni v září, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese.

Jiří Procházka vs Volkan Oezdemir

 

Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira  ve druhém kole uškrtil. Pro Teixeiru bude český bijec první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem. Na šampióna je kurz 2,96 a na českého vyzývatele 1,46! Kurz se i díky změně místa konání ještě více zlepšil pro Procházku.

Na galavečeru bude také podruhé obhajovat pás UFC v lehké váze brazilský šampión Charles Oliveira, kterého vyzve bývalý prozatímní šampión, Američan Justin Gaethje.