Zápas Pejsar vs Kudryashov má zajímavou dohru!

Jak jsme již psali, Václav Pejsar byl okraden o vítězství v ruském Krasnojarsku, kde 21. prosince bojoval s domácím Dmitry Kudryashovem. Nyní je velká šance na změnu výsledku. Dva rozhodčí dostali několikaměsíční stop a ruský promotér Andrey Ryabinskiy se postavil za českého boxera! Celý záznam zápasu!

Takovou dohru čekal asi málo kdo. Od zápasu Václav Pejsar vs Dmitry Kudryashov uběhli pouhé tři dny a začali padat první hlavy. Dva rozhodčí, kteří bodovali proti českému bijci Irakli Malazonia (94:95) a Semen Stakheev (93:97) vyfasovali od ruské federace stop na 18 měsíců, bez nároku na jakékoliv odvolání.

Následně byla sestavena odvolací komise složená z Umara Kremleva (generální tajemník RBF), Kirilla Schekutyeva, Olega Ageeva a Yuri Koptseva, kteří rozhodnou, zdali se bude zápas přebodovávat. Pokud tak rozhodnou, je tu velká pravděpodobnost, že by mohl být výsledek zápasu změněn ve prospěch Pejsara. Druhou variantou je, anulování výsledku a v tomto případě by zápas skončil bez výsledku.

Andrey Ryabinskiy: “Dmitry je skvělý chlap a velmi milý člověk, ale tento zápas prohrál. Rozhodčí, kteří bodovali pro něj ho velmi pošpinili a udělali z něj spolupachatele této nespravedlnosti. On toto nepotřebuje, znám Dmitryho už docela dlouho a není to ten typ člověka, který by potřeboval pomoc rozhodčí.  V tomto zápase udělal pro výhru vše, ale prostě to na Pejsara nestačilo” řekl ruský miliardář a nejznámější ruský promotér.

“Nejsem soudce a ani nejsem ten, kdo rozhoduje. Vím, že jsem neudělal maximum pro vítězství. Tento zápas patřil mému soupeři” řekl “vítěz” duelu.