Zápas mezi Usykem a Povetkinem je již skoro dohodnutý!

Britský promotér Eddie Hearn vyhlásil, že rozhovory mezi oběma tábory jsou již skoro u konce. Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) by se měl střetnout s Alexanderem Povetkinem (34-2-0, 24 KO) 18.5.2019 v Chicagu.

Prakticky od ledna se spekuluje, co bude dál s absolutním šampionem křížové váhy Oleksanderem Usykem a jestli ukrajinský fenomén přestoupí o váhovou kategorii výše. V křížové váze totiž dosáhl všeho, čeho se dalo. Vyhrál boxerskou ligu mistrů WBSS, porazil nejlepší borce ve své váze a jediný duel, který by ještě dával smysl by byl s Denisem Lebeděvem, ale o ten nemá nikdo moc zájem. Nyní je zřejmě jasné, že se představí na galavečeru v Chicagu. Jeho protivníkem by měl být „Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin. Světová pětka těžké váhy se měla původně ukázat na galavečeru v Londýně s britským bijcem Dillianem Whytem, avšak nakonec Eddie Hearn rozhodl jinak.

„Jsme hodně blízko dohodě. Naše jednání jsou již v pokročilých stádiích a myslím si, že tento souboj se uskuteční, ale jsem překvapený. Nečekal jsem, že Usyk skočí tak rychle po někom z topky těžké váhy. Povetkin ukázal v souboji s Anthonym Joshou, jak extrémně nebezpečný je. Oba borci tento souboj chtějí, takže se fanoušci mohou začít těšit.“ – Prohlásil britský promotér Eddie Hearn, který má oba bojovníky ve spolu-promotérství a oba bijci jsou pod smlouvou DAZN. Zajímavostí také budiž, že jsou to oba olympijští vítězové. Usyk vybojoval zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně. Povetkin o osm let dříve na olympijských hrách v Aténách.