Zápas dne: Václav Pejsar vs David Price!

Václav Pejsar vs David PriceTak jsme se konečně dočkali! Dnes večer do ringu nastoupí česká jednička těžké váhy Václav Pejsar, jenž vyzve britského obra Davida Price v zápase vypsaném na 8 kol!

29.5.2016 – Goodison Park Stadium, Liverpool, Velká Británie
SPORT 1 HD – 20:30
⇒ STREAM ZDE ⇐ a ⇒ ZDE ⇐
Těžká váha

Česká jednička Václav PEJSAR (9-2-0, 8 KO) a britská šestka David PRICE (19-3-0, 16 KO) se utkají v osmi kolové bitvě!

Vážení
Václav Pejsar: 107,8 kg
David Price: 123,9 kg

Václav Pejsar se dnes postaví nejtěžšímu soupeři dosavadní profesionální kariéry. Již v minulosti stál proti dvěma velmi silným soupeřům. 2. května 2015 změřil síly s 52. boxerem světového ratingu Tomem Schwarzem a prohrál na body 55:60, 55:59 a 54:60.
31. července 2015 vyzval další špičku muže na 39. místě světového ratingu Andriy Rudenka, se kterým opět po skvělém výkonu padl až na body 3x 72:80.

Václav Pejsar vs David Price fb

Nyní má však proti sobě nejvýše postaveného boxera Davida Price, který je momentálně na 35. pozici ve světě a na 6. v Anglii.
Tato nabídka přišla teprve toto pondělí a česká jednička neváhala ani minutu a zápas hned přijal.
Pejsar je momentálně na 102. místě ve světě a má tak velikou příležitost se vyhoupnout do první padesátky a jít ve stopách naší historicky nejlepší těžké váhy Ondřeje Pály, který ve své době dosáhl 15. místa ve světě.

Václav Pejsar vs David Price fb

Pejsar dostal v minulosti i nabídku na zápas s Michaellem Wallisem o Evropský pás WBO 4. června, ale protože český boxer není v ratingu této organizace, tak byl zápas zamítnut.
Minulý týden dostal nabídku dokonce na zápas se Shannonem Briggsem na galavečeru Davida Haye, ale po sléze organizátoři nabídku stáhli z důvodu velkého rizika pro amerického boxera.

Václav Pejsar vs David Price

David Price se vrací do ringu po loňském tvrdém knockoutu od Erkana Tepera (15-0-0, 10 KO), který jej vypnul ve 2. kole. Teper sice v tomto zápase získal pás EBU, ale následně neprošel antidopingovou kontrolou. Ovšem EBU se rozhodla, že zápasový výsledek ponechá beze změn. Pro Price to byla třetí porážky mezi profesionály, v roce 2013 ho dvakrát porazil veterán Tony Thompson.

Václav Pejsar vs David Price fb

 

23.2.2013 nastoupil Tony Thompson k prvnímu vzájemnému duelu jako jednoznačný outsider a šokoval, když ve druhém kole Price sestřelil a ten si ještě vstal, ale boxovat už nemohl a zápas byl ukončen technickým KO. Odveta se konala 23.7. opět v Anglii a

Václav Pejsar vs David Price

kurzy na vítěze byli vyrovnané a Price sliboval tvrdou pomstu. Ta se ovšem nekonala a Thompson vyčerpaného britského boxera zničil opět technickým knockoutem v 5. kole.

Václav Pejsar vs David Price fb

Tento zápas bude velkou prověrkou jak pro českého borce z Plzně, tak i pro rodáka z Liverpoolu. Favoritem je samozřejmě bronzový Olympijský medailista z roku 2008 a vítěz anglických her 2006 David Price, ovšem Pejsar je ve skvělé formě půjde do zápasu s tím, že nemá co ztratit, jedině získat. Pejsar je mimo jiné i amatérským mistrem světa kickboxu!

Václav Pejsar

Přímý přenos z galavečeru bude vysílat dnes od 20:30 sportovní televize SPORT 1 HD a moderovat jej bude bývalý mistr České republiky Marek Šimák!