Zápas Canelo vs Plant pravděpodobně nebude!

Saul Alvarez vs Caleb PlantJednání mezi šampióny Saulem Alvarezem a Calebem Plantem jsou na bodu mrazu. Sjednocující duel se pravděpodobně v září neuskuteční. Ve hře je Bivol nebo Beterbiev!

Saul Alvarez přešel do super střední váhy loni v prosinci, když se utkal s do té doby neporaženým šampiónem Callume Smithem. Zápas Alvarez ovládl jednoznačně na body a získal tituly WBA super a WBC.

Letos 27. února oba pásy obhájil, když ve třech kolech vyprovodil tureckého boxera Avni Yildirima. Následně se v květnu utkal ve sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace WBO Billy Joe Saundersem. Canelo Saunderse vyprovodil v osmi kolech a získal třetí titul.

Nyní ho měla čekat hlavní sjednocující bitva s neporaženým šampiónem organizace IBF Calebem Plantem. V případě vítězství by se mexický boxer stal nesporným králem super střední váhy.

Na druhé straně Plant získal světový titul v lednu 2019, když vybodoval Jose Uzcateguie z Venezuely. Pás ještě tentýž rok obhájil proti Američanovi Mike Leemu, kterého ukončil ve třetím kole. Loni stihl pouze jednu obhajobu, když vyhrál v desátém kole technickým KO nad Němcem Vincentem Feigenbutzem. Naposledy titul IBF obhájil letos 30. ledna v souboji s krajanem Calebem Truaxem. Plant zápas jasně ovládl na body a potřetí tak obhájil světový titul.

Zápas byl předběžně domluven na září, jenže podle slov Planta, si mexická strana určovala nové a nové podmínky a jednání se zastavila. „Alvarez požádal o klauzuli o odvetě, tu jsme odsouhlasili, ale pak přišli s dalším požadavkem. Pokud se zraním, může Alvarez boxovat s náhradním boxerem, pokud by se však zranil Alvarez, musel bych čekat na nový termín. To je prostě neakceptovatelné. Jsem také šampión a měli bychom mít stejné podmínky“. řekl Plant

Pokud však chce Alvarez boxovat v září, jeho rivalem bude pravděpodobně jeden z neporažených šampionů polotěžké váhy Dmitry Bivol (18-0-0, 11 KO) nebo Artur Beterbiev (16-0-0, 16 KO).