Zajímavý galavečer v Saúdské Arábii. V akci se ukáže Amir Khan, Hughie Fury, či Samuel Peter!

Celkem zajímavý galavečer se odehraje v Saúdské Arábii, konkrétně v Jeddahu. Do ringu se vrátí britský „Král“ Amir Khan, kterého doprovodí zajímavý duel těžkých vah mezi Hughiem Furym a „Nigerijskou Noční Můrou“, Samuelem Peterem.

Hughie Fury (22-2-0, 12 KO) vs. Samuel Peter (38-7-0, 31 KO) – Tento souboj by se dal nazvat střetem generací. Čtyřiadvacetiletá světová devatenáctka a britská pětka těžké váhy, Hughie Fury, poměří síly s o čtrnáct let starším veteránem a světovou sedmačtyřicítkou, Samuelem Peterem. Nikdo asi nečeká, že by bývalý světový šampion z Nigérie kladl nějaký větší odpor a prakticky se očekává dominantní výhra před limitem mladého Brita. Zřejmě vidina peněz stále láká Samuela Petera do ringu, byť jeho výkony jsou spíše již tragické. Letos v dubnu nestačil na podprůměrného Maria Herediu a ruku na srdce, Fury je výkonnostně úplně jinde, než mladý Mexičan. Mladý rodák z Manchesteru se hlavně potřebuje rozboxovat po prohře s Kubratem Pulevem a také potřebuje nahnat nějaké výhry. K tomu by mu právě měl posloužit zkušený Nigerijec boxující za zenitem.

Amir Khan (33-5-0, 20 KO) vs. Billy Dib (45-5-0, 26 KO) – Prakticky ve stejné pozici, jako Fury, se nachází i bývalý světový šampion super lehké váhy, Amir Khan. Dvaatřicetiletý Brit v posledních dvou letech nezvládl velké souboje se Saulem Alvarezem a Terencem Crawfordem a nyní se potřebuje vrátit na vlnu vítězství. Původně se měl rodák z Boltonu střetnout s indickým boxerem, Neerajem Goyatem (11-3-2, 2 KO), ale ten cestou z tréninku havaroval a šeredně se zranil. Zaskočit jej tedy musí třiatřicetiletý Australan, Billy „The Kid“ Dib, což je daleko zkušenější a kvalitnější borec. Bohužel rodák ze Sydney je spíše pérovou váhou a tak se ani příliš nepočítá, že by mohl o rok mladšího Brita zaskočit. Ovšem Khan několikrát ukázal, že nemá nejpevnější bradu a pokud se Dib dobře trefí, tak bychom mohli mít zaděláno na prvotřídní senzaci.