Žádná doložka o odvetě ve smlouvě mezi Gennady Golovkinem a Danielem Jacobsem!

Gennady Golovkin vs Daniel JacobsUž se nám to pomaličku blíží. Střet dvou velkým knockoutérů, kteří svoje duely velmi rádi končí nějakým tím ničivým knockoutem. Na straně jedné ledově klidný a brutální rodák z kazachstánské Karagandy, Gennady „GGG“ Golovkin (36-0-0, 33 KO). Na straně druhé sympatický, americký lovec „Miracle Man“ Daniel Jacobs (32-1-0, 29 KO). Vše začne 18.3.2017 ve slavné newyorské hale Madison Square Garden.

Velkou zajímavostí tohoto souboje je, že ve smlouvě mezi oběma borci chybí doložka o odvetě. Jako by si kazašský ničitel a šampion organizací WBC, WBA, IBF a IBO byl natolik jistý svojí dominanci nad americkým borcem. U titulových zápasů se toto moc nevidí a někdy je dobré tuto doložku pro jistotu mít. Své by o tom mohl vyprávět třeba Sergey Kovalev (30-1-1, 26 KO), který padl ve vyrovnané bitvě na body s Andre Wardem (31-0-0, 15 KO). Nebo jistý ukrajinský vládce těžké váhy Wladimir Klitschko (64-4-0, 53 KO), který své tituly nedobrovolně předal britskému obrovi, Tysonu Furymu (25-0-0, 18 KO).

Gennady Golovkin vs Daniel Jacobs

 

„ Ano opravdu nemáme doložku pro odvetu. Tenhle zápas prostě bude všechno nebo nic. To je prostě definice dvou gladiátorů. Buď bereš všechno nebo nedostaneš nic. Když máte borce co posledních 22 zápasů ukončil knockoutem a ještě ke všemu takovou dominancí, těžko pak hledáte důvod proč tuto velmi drahou položku do smlouvy dávat. Víme, že Jacobs je také velký knockoutér a má obrovskou sílu, ale Gennady je velmi silný a odolný boxer. My mu naprosto věříme.“ – Rozpovídal se manažer Kazacha, Tom Loeffler.

Gennady Golovkin vs Daniel Jacobs

„ Gennady ani jednou nenaznačil, že by měl být Jacobs tou největší výzvou. Řekl nám jen, že Jacobs může být nejlepším soupeřem jakého potkal, ale taky nemusí. Není tam cítit nějaký extrémní respekt. Samozřejmě respektujeme Jacobse. Je to velký a tvrdý boxer, ale ze strany Gennadyho tam není žádný strach a já plně respektuji co mi řekne. Je to obrovská událost a já věřím, že Daniel je na tento souboj velmi dobře připravený. Tohle bude úžasná show tady v Madison Square Garden. Velmi pevně doufáme, že po tomto souboji nebude pochyb o tom kdo je pravý král střední váhy.“ – Zakončil rozhovor Tom Loeffler, který zastupuje K2 Promotions bratří Klitschků.