Yordenis Ugas zbil v sedmi kolech Mika Dallase a chce další titulovou šanci!

Aktuální světová šestka welterové váhy Yordenis „54 Milagros“ Ugas (25-4-0, 12 KO) si v noci poradil s Mikem „The Silent Assassin“ Dallasem Jr. (23-4-2, 11 KO) a chce další titulovou příležitost.

Když třiatřicetiletý Yordenis Ugas dostal v minulém roce titulovou šanci proti šampionovi WBC Shawnu „Showtime“ Porterovi (30-3-1, 17 KO), tak mu nikdo nevěřil. Jenže kubánský válečník ukázal hodně kvalitní výkon, kterým Američana zaskočil a málem i porazil (podle mnohých jej opravdu porazil). Dvojice bodových rozhodčích Max DeLuca a Steve Morrow nabodovali duel 115-113 a 116-112 pro šampiona. Třetí do party Zachary Young viděl vyhrát 117-111 Ugase. Na stranu rodáka ze Santiago de Cuba se přiklonil i uznávaný web boxingscene.com s bodováním 115-113 a se stejným bodováním se připojila i naše redakce.

Aktuální světová šestka a kubánská jednička welterové váhy se vrátila zpět na vítěznou vlnu minulý rok v červenci jasnou demolicí neporaženého Omara Figueroy. Dnes v noci pak Ugas rozebral i nebohého amerického válečníka Mika Dallase. Ten snášel bití celých sedm kol, než jeho trápení zastavil roh. „Jeho roh viděl, že dostává strašné množství úderů a nechtěli v tom nadále pokračovat. Chtěli, aby se vrátil domů zdravý a mohl opět bojovat.“ – prozradil komentátor z místa dění. Kubánec si tedy mohl připsat další vítězství, byť se svým výkonem nebyl úplně spokojený. „Nejsem moc nadšený mým výkonem, ale nejdůležitější bylo vyhrát. Potřebuji se opět přiblížit světovému titulu.“ – Prohlásil Ugas, který by si to rád rozdal s Errolem Spencem. Další možností je i duel o uvolněný regulérní pás WBA například s Dannym Garciou.