Yoka přijal výzvu a utká se s Hrgovičem!

Tony Yoka vs Filip HrgovičSkvělá zpráva přišla z tábora francouzského bijce. Tony Yoka přijal výzvu organizace IBF a v hlavním eliminačním duelu se utká s Filipem Hrgovičem. Půjde tak o odvetu z olympijských her v Riu! Záznam olympijského duelu v článku!

2022 – Eliminační duel IBF
Těžká váha
Tony Yoka 🇫🇷🆚🇭🇷 Filip Hrgovič

Neporažená francouzská jednička a světová dvacítka „La Conquete“ Tony YOKA (11-0-0, 9 KO) a neporažená chorvatská jednička a světová sedmatřicítka „El Animal“ Filip HRGOVIČ (14-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové eliminační bitvě organizace IBF o pozici vyzývatele světového šampióna Oleksandra Usyka!

Nejdříve eliminační duel odmítl z finančních důvodů Američan Michael Hunter, poté pro zranění Kubánec Luis Ortiz a naposledy také kvůli finanční nabídce novozélandský boxer Joseph Parker.

Na řadu tak přišel další v pořadí a to neporažený francouzský bijec a olympijský vítěz z Ria „La Conquete“ Tony Yoka. Yoka je aktuálně na 6. pozici žebříčku IBF  a na dvacátém místě ve světě. Yoka včera večer nabídku organizace přijal a obě strany mají 15 dní na domluvení podmínek.

Yoká má v držení Evropský pás EBU-EU, který získal loni v březnu na domácím galavečeru v Nantes, kde ve dvanáctém kole ukončil belgického boxera Joela Tambwe Djeka. Naposledy boxoval v září, když v sedmém kole ukončil do té doby neporaženou chorvatskou dvojku Petara Milase.

Hrgovič v prosinci podruhé obhájil Mezinárodní titul IBF, když ve třech kolech vyprovodil srbského boxera Emira Ahmatoviče. S Tony Yokou mají nevyřízené účty ze semifinálového duelu z olympijských her v Riu 2016. Francouzský bijec tehdy vyhrál těsně 2:1 na body 2x 29:28 a 28:29. Chorvat by mu nyní chtěl porážku vrátit.Klitschko a Fury na sebe útočí na sociálních sítích ⇒ ZDE
Vémola ohlásil rozchod kvůli nevěře ⇒ ZDE
Martinez vs Warrington 2 o titul IBF ⇒ ZDE
Okolie vs Cieslak o titul WBO ⇒ ZDE
Video: Juráček vs Pukač na Oktagon 30 ⇒ ZDE
Parker dostal od Hrgoviče směšnou nabídku ⇒ ZDE
Joshua přiznává že Usyk byl nad jeho síly ⇒ ZDE
Opustí Derecka Chisoru jeho trenér? ⇒ ZDE
Smith vs Johnson 15. ledna o titul WBO ⇒ ZDE
Knockout roku – Jiří Procházka ⇒ ZDE

Žebříčky organizací WBA, WBO, WBC a IBF ⇒ ZDE
Don King opět odstavil Manuela Charra ⇒ ZDE
Canelo nechává výběr soupeřů na trenérovi ⇒ ZDE
Neskutečná štípaná Vykhryst vs Kiladze ⇒ ZDE
Jake Paul brutálně sestřelil šampióna UFC ⇒ ZDE
Kdo je Jake Paul? ⇒ ZDE