Yoka pohodlně knockoutoval Dimitrenka. Washington otočil souboj s Heleniusem a slavit mohl i Martin!

Souboje těžkých vah se o tomto víkendu skutečně povedly. Tvrdé knockouty předvedli Tony „La Conquete“ Yoka (6-0-0, 5 KO) a Gerald „El Gallo Negro“ Washington (20-3-1, 13 KO). Svůj úkol splnil i bývalý šampion IBF, Charles „Prince“ Martin (27-2-1, 24 KO).

Zlatý olympijský vítěz z Ria a jedna z největších nadějí těžké váhy, Tony Yoka, si na domácí půdě ve Francii hladce poradil s Němcem, Alexanderem „Saschou“ Dimitrenkem (41-6-0, 26 KO), kterého ukončil technickým knockoutem ve třetím dějství. Sedmadvacetiletý Francouz se tak úspěšně vrátil, po nedobrovolné roční pauze, zpět na vítěznou vlnu. Pro sedmatřicetiletého Němce s ruskými kořeny šlo o třetí porážku před limitem v řadě a nabízí se otázka, jestli Dimitrenko neukončí svoji bohatou kariéru.

Hodně zajímavý souboj těžkých vah se odehrál i na americké půdě, přesněji v Minneapolis. Zde si to totiž rozdali dva veteráni těžké váhy, Gerald Washington a Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (28-3-0, 17 KO). Finský obr se poprvé představil americkému publiku a od začátku souboje to vypadalo na jeho triumf, když celý souboj kontroloval. Jenže sedmatřicetiletý Washington si připravoval svůj životní úder do osmého dějství. Brutální úder ze zadní ruky přesně na bradu a Helenius zapadl do provazů. Fin již nedokázal vstát a i když v době knockoutu vedl na body, tak slavit mohl jeho americký rival. Převelice důležité vítězství pro rodáka ze San José, které jej vyšvihne zpět k velkým soubojům.

V rámci amerického galavečera z Minneapolis se představil i bývalý šampion IBF, Charles Martin, kterého čekala celkem snadná práce v podobě Daniela „The Mountain“ Martze (27-2-1, 24 KO). Osmadvacetiletá hora ze Západní Virginie však nebyla, tak vysoká, aby ji třiatřicetiletý rodák ze Saint Louis nepokořil. Světová devatenáctka od začátku souboje hrozila protaženou zadní rukou, která nakonec i rozhodla. Ve čtvrtém dějství nejprve našla hlavu 201 centimetrů vysokého obra a následně přesně našla i solar. Martin, tak mohl začít slavit celkem snadný triumf ve čtvrtém dějství a stal se i možným soupeřem pro Tysona „Gypsy King“ Furyho (28-0-1, 20 KO), jenž plánuje další souboj v září, či říjnu.