Yildirim apeluje na WBC a chce odvetu s Dirrellem!

Turecký „Mr.Robot“ Avni Yildirim (21-2-0, 12 KO) oroduje u organizace WBC o odvetu se svým sobotním sokem Anthonym „The Dog“ Dirrellem (33-1-1, 24 KO). Podle Turka by se měl duel doboxovat až do samotného konce.

V sobotu se oba soupeři střetli v Minneapolis Armory, kde svedli skutečně krásnou bitvu o pás WBC super střední váhy. Celkem vyrovnaný duel narušila srážka hlavami obou borců v sedmém kole, kde Američan utrpěl brutální cut nad svým levým okem. Ringový lékař nechal pokračovat souboj až do desátého dějství. Tam ovšem konstatoval, že s tímto zraněním již nemůže Dirrell pokračovat v boji a šlo se tedy souboj dobodovat. Tim Cheatham nabodoval souboj 96-94 pro Dirrella, Juergen Langos 92-98 pro Yildirima a třetí do party Mike Fitzgerald 96-94 opět pro Dirrella.

To sedmadvacetiletého rodáka z Istanbulu rozhněvalo. „Přijímám výsledek. Nežádám změnu, nebo zrušení výsledku. Chci jen od WBC, aby nařídili odvetu. Respektuji Dirrella a vím, že chce se mnou opět bojovat, aby se zjistilo kdo z nás je lepší. S čistým a jasným výsledkem. Víte, desáté kolo se nedoboxovalo a přesto se bodovalo. Kdyby desáté kolo nedali Dirrellovi, tak by to byla při nejmenším remíza. Toto kolo se zkrátka nemělo vůbec bodovat.“ – Krčil rameny při rozhovoru Yildirim. Otázkou nyní je, jestli odvetu dostane. Amerického šampiona WBC totiž nyní zajímají sjednocující duely s Davidem Benavidezem, Calebem Plantem, Canelem Alvarezem, nebo Callumem Smithem.