XFN jedná s Pirátem, utkat by se měl s Karešem!

Samuel Pirát Krištofič jedná s organizací XFN, která se opět snaží s novými sponzory navázat na úspěchy z loňského roku. Kvůli problémům se zády nemůže zápasit v MMA!

Organizace XFN pro web sport.cz potvrdila podepsanou smlouvu s tímto skvělým slovenským zápasníkem. Sám Krištofič informaci nepotvrdil. Dle dostupných informací by se měl slovenský fighter utkat českým zápasníkem a bývalým promotérem této organizace Petrem Karešem. Zápasit by se mělo v barmském boxu.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila. K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

XFN by mělo uspořádat první galavečer pod novým vedením již v prosinci. Spekuluje se, že by se galavečer mohl konat na pražské Královce, kde celé XFN 12. června 2016 začalo.

Tehdy jsme v oktagonu mohli vidět Makhmuda Muradova, Dennise Poborského, Alexandera Cvernu nebo Matúše Juráčka. Nyní chce XFN vsadit na slovenskou hvězdu Piráta Krištofiče. V následujících týdnech by měla organizace odhalit další podrobnosti o turnaji.

19. září se konala tisková konference XFN a vy si zde můžete prohlédnout celý její záznam.