XFN 15: Marpo porazil Rytmuse, Vémola a Muradov dominovali!

Máme za sebou velmi povedený galavečer XFN 15 v pražské o2 aréně a bylo se opět na co dívat! Mašková opět prohrála, Ducár, Kincl, Vémola, Muradov, Buchinger a Konečný jasně dominovali. Marpo dokázal vybodovat v hlavním zápase večera Rytmuse! Velká galerie z celého galavečera!

Vyprodaná O2 hostila již potřetí galavečer XFN a tentokrát s rekordní návštěvností. Do arény přišlo neskutečných 17.308 diváků. Úžasně nabitá fight karta nabídla opravdu skvělé zápasy u kterých se žádný fanoušek nemohl nudit.

Viděli jsme ty nejlepší zápasníky tuzemské scény Karlose Vémolu, Makhmuda Muradova, Sandru Maškovou, Vasila Ducára, Petra Ondruše, Patrika Kincla nebo vítězný návrat mezi šestnáct provazů Lukáše Konečného, který dokázal vybodovat Slováka Matúše Babiáka.

O hlavní duel večera se postarali rapeři Otakar „MARPO“ Petřina a Patrik „RYTMUS“ Vrbovský. Boxerský duel těchto hvězd česko-slovenské hudební scény ovládl Marpo, když dokázal Rytmuse třikrát posadit na zadek a následně jasně vybodovat.


PŘEDZÁPASY

Lukáš Dvořák vs Fatih Aktas
Polotěžká váha 
Vítěz Lukáš Dvořák – 1. kolo
Lukáš „Fuky Dvořák v prvním kole uškrtil tureckého soupeře a po přechodu do MMA si připsal velmi důležitou výhru. Pro Lukáše to tak byl debut v MMA a XFN a můžeme se těšit na další vystoupení tohoto skvělého fightera pod hlavičkou největší tuzemské organizace XFN.


Daniel Brunclík vs Vasil Ducár
Střední váha
Vítěz Vasil Ducár – 3. kolo

Vasil Ducár debutoval na XFN 14, kdy ve 2. kole zdemoloval Chorvata Igora Krstiče. Dnes vyhrává pod XFN i svůj druhý zápas a Daniela Brunclíka poráží ve 3. kole TKO! 


Sandra Mašková vs Chamia Chabbi
Muší váha
Vítězka Chamia Chabbi – na body

Česká fighterka Sandra „Medojed“ Mašková má za sebou čtvrté vystoupení pod organizací XFN. Na XFN 8 dokázala porazit na body Litevku Evelina Puidaite. Následovali dvě porážky, na XFN 11 prohrála s Camilou Rivarolou z Francie na body a na XFN 13 ve 2. kole s Ruskou Elenou Bagnyuk. Dnes bohužel prohrála na body s finskou fighterkou a připsala si již třetí porážku v řadě.


HLAVNÍ ZÁPASY

David Dvořák vs Zaka Fatullazade
Domluvená váha 60 kg
Vítěz David Dvořák – 1. kolo
David Dvořák má za sebou velmi úspěšné vystoupení na XFN a počtvrté v řadě vyhrává, když dnes v prvním kole zdemoloval ukrajinského reprezentanta Zaku Fatullazadeho. Dvořák třikrát vyhrál v předešlých duelech, na XFN 5 sestřelil ve druhém kole Miroslava Kubána, Na XFN 8 v prvním kole zdemoloval Itala Marco Manovaliho a na XFN 13 zbil ve dvou kolech francouzského zápasníka Salambeka Damaeva. 


Miroslav Štrbák vs Ylies Djiroun
Lehká váha
Vítěz Ylies Djiroun – na body
Slovenský zápasník měl debutovat po přestupu z konkurenční organizace Oktagon již na XFN 14 v Bratislavě, jenže start mu znemožnilo zranění. Dnes nastoupil v plné síle, ale na francouzského fightera nestačil a prohrál s nim na body.


Makhmud Muradov vs Grzegorz Siwy
Střední váha
Vítěz Makhmud Muradov – 3. kolo
Rodák z Uzbekistánu žijící dlouhodobě v Praze má za sebou sedmý zápas pod organizací XFN. Dnes se postavil proti mašině z Polska a polský fighter toho opravdu hodně ustál. Deset vteřin před koncem duelu Muradov parádně do Siwyho naskočil kolenem a následně ho sundal na podlahu oktagonu. Muradov tak udělal další krok k vysněnému UFC.


Petr Ondruš vs Patrik Kincl
Střední váha
Vítěz Patrik Kincl – 1. kolo
Petr Ondruš má za sebou třetí vystoupení pod organizací XFN. První zápas na XFN 6 prohrál v prvním kole s šampiónem Karlosem Vémolou. Následně si spravil chuť, když na XFN 12 knockoutoval ve 3. kole Srba Jusufa Hajroviče. Pro Patrika Kincla to bylo dnes již páté vystoupení a stejně jako Ondruš, prohrál jen s Karlosem Vémolou na XFN 11. Dnes dokázal opět vyhrát a Petra Ondruše uškrtil už v prvním kole. Nyní ho čeká 7. června 2019 odveta o pás XFN s Karlosem Vémolou.


Karlos Vémola vs Flavio Rodrigo Magon
Polotěžká váha
Vítěz Karlos Vémola – 1. kolo
Vémolice, vémolice a opět vémolice! Karlos „Terminátor“ Vémola vyhrál i svůj šestý zápas pod organizací XFN, když neskutečně zmlátil v prvním kole brazilského reprezentanta Flavia Rodriga Magona! Nyní ho čeká 16. března na XFN 17 souboj s Martinem Šolcem, následně odveta o pás WFN s Patrikem Kinclem a do toho Terminator vyzval Marpa. Vémola má velmi nabitý program na rok 2019 a to stále není potvrzeno, zdali se ukáže na únorovém UFC.


Ivan Buchinger vs Sergej Grecicho
Pérová váha – souboj o pás XFN
Vítěz Ivan Buchinger – 4. kolo

Ivan Buchinger startoval v o2 aréně již na XFN 11, kde v ostře sledovaném zápase zničil legendu Jaroslav Pokorného. Dnes se mu do cesty postavil Litevec Sergej Grecicho. Skvělý zápas skončil ve čtvrtém kole, kdy Buchinger dokázal litevského fightera uškrtit a je novým šampińem pérové váhy této organizace. Buchinger má smlouvu s organizaci XFN, takže jej ještě určitě uvidíme.


Lukáš Konečný vs Matúš Babiak
Super střední váha 8×3 min
Vítěz Lukáš Konečný – na body
„Chirurg“ Lukáš Konečný (56-5-0, 23 KO) se po necelých pěti letech vrátil mezi šestnáct provazů. Matúše Babiaka (7-2-0, 4 KO) dokázal jednoznačně vybodovat a znova nastartoval svou profesionální kariéru, kterou ukončil 19. dubna 2014 porážkou s Američanem Peterem Quillinem. Babiak však ukázal neskutečnou odolnost a dravost, bývalý prozatímní šampión organizace WBO si zápas po celou dobu pohlídal.


Marpo vs Rytmus
Polotěžká váha 6×3 min
Vítěz Marpo – na body
Otakar Petřina a Patrik Vrbovský mají za sebou debut v boxerském ringu a zápas to byl opravdu skvělý, který musel bavit všechny fanoušky boxu. Zkušenejší Marpo dokázal ve druhém kole dostat Rytmuse třikrát na podlahu ringu a vypadalo to na brzký konec. Jenže Rytmus ukázal srdce bojovníka a zápas ustál až do posledního gongu. Tento zápas uzavřel skvělé XFN 15.

Marpo vs Rytmus