XFN 15: Konečný vs Babiak!

Na akci XFN nás čeká velký návrat do ringu. Mezi šestnáct provazů se po necelých pěti letech vrací česká boxerská legenda Lukáš Konečný, který vyzve slovenskou dvojku Matúše Babiaka!

27.12.2018 – XFN 15
O2 aréna, Praha – Česká republika
Super střední váha
Lukáš Konečný vs Matůš Babiak
„Chirurg“ Lukáš KONEČNÝ (50-5-0, 23 KO) a slovenská dvojka Matúš BABIAK (7-1-0, 4 KO) se utkají v zápase vypsaném na 10 kol!

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný (celý profil najdete ZDE) boxoval naposledy 19. dubna 2014, když vyzval v zápase o světový titul ve Washingtonu Američana Petera Quillina (34-1-1, 23 KO). Tento zápas Lukáš prohrál po skvělém výkonu na body 120:108 a 2x 119:109.

Pro Lukáše to byl již třetí zápas o titul mistra světa. 26. dubna 2008 velmi sporně prohrál s Ukrajincem Serhiyem Dzinzirukem a 6. října 2012 prohrál na body s Rusem Zaurbekem Baysangurovem.

Lukáš Konečný

Největší úspěch zaznamenal 5. dubna 2012, kdy jako první český boxer v historie získal prozatímní titul mistra světa, když v sedmi kolech seřezal francouzského boxera Salima Larbiho v rodném Brně a zapsal se tak bezesporu největším písmem do historie českého boxu.

Nyní se po necelých pěti letech vrací a do ringu má naordinovanou slovenskou dvojku Matúše Babiaka. Ten má na svém kontě jedinou porážku, kterou mu uštědřil jeho krajan Robert Racz. Ačkoliv Konečný dlouhou dobu nestál v ringu, tak v tomto zápase je jasným favoritem a nepředpokládá se nic jiného než výhra před limitem.

Na XFN v pražské o2 aréně nás jako hlavní duel čeká souboj Marpo vs Rytmus. Dále v kleci uvidíme Sandru Maškovou, Vasila Ducára, Karlose Vémolu, Makhmuda Muradova, Petra Ondruše nebo Patrika Kincla.