Wladimirovi Klitschkovi se hromadí oficiální vyzyvatelé, zbude čas i na Briggse?

Wladimir KlistchkoWladimir Klitschko začíná mít plný kalendář oficiálních vyzyvatelů a vypadá to, že na Briggse by nemuselo dojít. 

Wladimir KLITSCHKO (63-3-0, 53 KO) drží titul WBA super, WBO, IBF a IBO + prestižní pás časopisu RING.
Kdo je umístěn na 1. místě jednotlivých organizací, je zároveň oficiální vyzyvatelem, pokud toto místo není obsazené, znamená to, že o post vyzyvatele rozhodne takzvaný eliminátor, kdy se utkají boxeři dané organizace o post jedničky a vyzyvatele šampióna.
Organizace WBA má ještě kromě super šampióna také post “normálního” šampióna, který musí svůj titul nejdříve obhájit, aby mohl super šampióna vyzvat. Podobně to má i organizace WBC, která kromě klasického šampióna má i stříbrného mistra. WBO a IBF mají pouze jednoho.
Pás organizace IBO se obhajuje s ostatními pásy nikoliv samostatně, neboť tato organizace není tak prestižní jako zbylé čtyři WBA, WBC, WBO a IBF a ani ji neuznává boxerská síň slávy.

WBA
Klasický titul mistra světa WBA drží Uzbek Ruslan CHAGAEV (33-2-1, 20 KO), který titul bude letos obhajovat a vítěz bude dalším soupeřem Klitschka za tuto organizaci.

WBO
Jedničkou a oficiální vyzyvatelem za tuto organizaci v těžké váze je Brit Tyson FURY (24-0-0, 18 KO), se kterým by se měl Klitschko utkat letos na podzim, spekuluje se o září.

IBF
V eliminačním zápase o místo jedničky této organizace svedli boj tento víkend Američan Steve CUNNINGHAM (28-7-0, 13 KO) a Ukrajinec Vyacheslav GLAZKOV (20-0-1, 12 KO).
Z vítězství se radoval Klitschkův krajan Glazkov a je tak další vyzyvatelem.

WBC
V organizaci WBC Wladimir Klitschko zatím vůbec nefiguruje ani nedrží žádný z titulů.
Šampiónem je nyní knockouter Deontay WILDER (33-0-0, 32 KO).
Avšak oficiální vyzyvatel byl Bryant JENNINGS (19-0-0, 10 KO), který dal přednost zápasu s Klitschkem a ten se tak nejspíše utká s vítězem zápasu mezi stříbrným šampiónem této organizace, kterým je Alexander POVETKIN (28-1-0, 20 KO) s Kubáncem Mike PEREZEM (21-1-1, 13 KO) o zápas s Wilderem.

Klitschka tak čeká pytel povinných obhajob a jak to tak vypadá, možná ani nebude čas na Shannona Briggse, i když tento zápas by chtěl i sám Klitschko. Prioritou ale bude pro Ukrajinského šampióna obhajoba titulů a sjednocující titulový zápas o všechny prestižní organizace WBA, WBO, WBC a IBF!