Wladimir Klitschko se definitivně rozhodl. Vracet se nebude!

Bývalý světový šampion těžké váhy, držitel titulů WBA, WBO, IBF, IBO, lineární šampion a nejdéle vládnoucí šampion nejtěžší hmotnostní divize, Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO), se definitivně rozhodl.

Již od začátku roku to vypadalo na návrat jedné z největších legend těžké váhy, Wladimira Klitschka. Letos třiačtyřicetiletý Ukrajinec je nejdelším vládcem těžké váhy. Dohromady nasbíral v těžké váze 4382 dnů, jako šampion. Dvanáct let těžké dominance „Ocelového Kladiva“. To je hodně působivé, ale o další dny se zřejmě tento rekord nerozroste. Ukrajinský vládce se rozhodl nevracet do světa profesionálního boxu a tím veškeré spekulace o jeho možném návratu zřejmě končí. „Přijal jsem fakt, že bych se neměl vracet do ringu. Je čas zapomenout na box a zabývat se novou kariérou v jiném byznysu.“ – Prozradil listu The Sun.

Wladimir Klitschko vs David Haye

Sám Klitschko přiznal, že v posledním půlroce mu přistálo na stůl několik hodně zajímavých nabídek. Například streamingový gigant DAZN, potažmo Eddie Hearn, lákal bývalého krále na mnohamilionový kontrakt. O to samé se pokoušela také televizní stanice ESPN, ale taktéž neuspěla. Bývalý šampion se rozhodl těchto nabídek nevyužít a tak jeho posledním soubojem bude ten, jenž se odehrál 29.4.2017, kdy král naposledy padl technickým knockoutem v jedenáctém dějství se Anthonym Joshou a pomyslně předal své vládnoucí žezlo.