Wladimir Klitschko pomůže Oleksandru Usykovi v přípravě na souboj s Dereckem Chisorou!

Bývalý vládce těžké váhy Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO) pomůže svému krajanovi Oleksandru Usykovi (17-0-0, 13 KO) v přípravě na souboj s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO).

Bývalý nesporný král křížové váhy a aktuální čtyřka těžké váhy Oleksandr Usyk byl mnohokrát součástí kempu svého krajana a nejdéle vládnoucího šampiona nejtěžší váhové kategorie Wladimira Klitschka. Oba ukrajinští šampioni společně odboxovali mnoho kol a dodnes je pojí obrovské přátelství. Není tajemstvím, že legendární „Doktor Ocelové Kladivo“ měl se svým mladším krajanem takové potíže při sparringu, že jej vyhodil z ringu do doby, než novináři opustili místnost. „Poprvé jsem viděl Usyka v kempu Wladimira Klitschka. Když jsme přišli do haly, tak to byl právě on, kdo stál s Wladimirem v ringu. Ptal jsem se sám sebe, kdo je sakra ten chlap? Neměl jsem vůbec tušení, kdo to je, ale byl extrémně šikovný. Udělal jedno kolo s Wladimirem a ten jej doslova vyhodil z ringu. Přímo řekl: Jdi pryč. My spolu budeme trénovat, až odejdou novináři. – a vzal si jiného muže. Usyk v tom kole naprosto dominoval a Klitschko to tehdy hodně špatně nesl.“ – Vzpomínal nedávno britský boxer a komentátor Johnny Nelson.

Nyní se karty otočili a čtyřiačtyřicetiletý Klitschko se stal součástí tréninkového kempu třiatřicetiletého rodáka ze Simferepolu, jenž by si rád po křížové váze podmanil také tu těžkou. Usyka by měl v rámci léta čekat hodně důležitý duel s britským raubířem Dereckem Chisorou a tak požádal svého hvězdného přítele o pomoc. „Víte, souboj mezi Oleksandrem a Dereckem Chisorou nám dá mnoho odpovědí na mnoho otázek. Saša je samozřejmě připravený. Vždy jej podporuji. Dokonce jsem pro něj pracoval, jako sparringpartner. Naposledy jsme společně trénovali před několika měsíci a musím říct, že mě slušně proháněl.“ – Usmíval se Klitschko, který si občas pohrává s myšlenkou ohledně návratu. „Nejsem Oleksandrův hlavní sparringpartner pro tento souboj, protože nejsem podobný typ, jako Chisora, ale se zahřívacími koly mu pomáhám kdykoliv je to možné. Něco si řekneme a přidám mu nějaké rady. Jsem připraven Sašovi kdykoliv pomoci. Velice rád a samozřejmě zdarma.“ – Dokončil své vyprávění oblíbený obr.