Wladimir Klitschko: Docela mě děsí, jak Tyson Fury neustále mluví o našem saunování!

Bývalý vládce těžké váhy Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO) je hodně znepokojený tím, že jeho bývalý přemožitel a aktuální král těžké váhy Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) neustále mluví o jejich saunovém příběhu.

Oblíbená mentální hra britského obra Tysona Furyho před soubojem s ukrajinskou legendou Wladimirem Klitschkem obsahovala také saunový příběh. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru tuto situaci považuje za klíčovou, protože toto měl být právě ten moment, kdy poprvé pokořil nejdéle vládnoucího šampiona královské kategorie. „Když jsem přijel poprvé do jeho kempu v Rakousku, tak každý říkal, že Wladimir Klitschko je králem sauny. Nikdo jej tam nedokázal porazit a vydržet tam déle než on. On tam zkrátka vždycky zůstal nejdéle, čímž si udržoval auru neporazitelnosti. Jenže já jsem hrozně soutěživý člověk. Ať už hraji basketbal, nebo PlayStation, vždycky chci vyhrát.“ – Začal rozebírat svůj oblíbený příběh aktuální šampion WBC.

„Šel jsem tedy do sauny jako všichni ostatní, ale myslel jsem si, že nemám šanci jej porazit. Uplynulo dvacet minut a všichni odešli. Zůstal jsem tam sám s Wladimirem, který vstal a ještě zvýšil teplotu. Začal jsem ve své mysli počítat minuty. Věděl jsem, že se nemůže stát nic horšího, než že omdlím. Pokud by se to stalo, tak by mě chlapci vytáhli ven a polili mě vodou. Věděl jsem, že bych byl v pořádku. Najednou jsme byly na pětačtyřiceti minutách a on odešel. S nikým ani nepromluvil a rovnou odešel do svého pokoje. Já odešel chvíli po něm, ale bylo mi fakt zle. Všichni se mě začali ptát, co jsem udělal Klitschkovi. Jen jsem jim řekl, že jsem ho porazil v jeho mentální bitvě.“

Tuto historku použil Fury v pořadu „The Gloves are off“ před duelem s Klitschkem, což ukrajinskou hvězdu trošku zaskočilo, ale sám ji popřel. „Vůbec nevím, o čem to mluvíš. Tohle se nikdy nestalo. Ano, saunovali jsme se, ale tuto skutečnost sis vymyslel. Vytvořil sis ji ve svém vlastním světě.“ – I po letech však Fury tuto historku rád připomíná, což dost znepokojuje bývalého šampiona a tak si s chutí do Brita rýpl. „Hodně často čtu v médiích, že Fury zase vyprávěl naši historku ze sauny. Upřímně mě to znepokojuje. On si fakt myslí, že jsem s ním soutěžil v sauně. Je děsivé, že ten chlap má sní o tom, jak jsem nahý v sauně.“ – Ať se tento příběh odehrál jakkoliv, tak rozhodně patří mezi jedny z nejvtipnějších historek z prostředí profesionálního boxu.